کد خبر: 40134696
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری » الارشاد شیخ مفید به نمایشگاه می آید.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حجت الاسلام زائری خبر داد؛

به گزارش چی 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری:

به گزارش دانشجو، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری از انتشار جدیدترین اثرش خبر داد و گفت: کتاب «خلاصه ارشاد شیخ مفید» را چند سال پیش انجام داده بودم که به مرحله انتشار نرسیده بود اما امسال در نمایشگاه کتاب به دست مخاطبان خواهد رسید.

 وی افزود: شیخ مفید به جهت مقام و منزلت علمی در میان علمای شیعه چهره‌ای کم نظیر است و به جهت تاییدی که وجود مبارک ولی عصر(عج) از ایشان داشتند که او را برادر عزیز و یار خود خطاب کرده‌اند دارای جایگاه رفیعی هستند. ثانیا آثار شیخ مفید جزء مهم‌ترین منابع اصیل و کلاسیک شیعه است. ارشاد شیخ مفید به زندگی پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام می‌پردازد که از دو جهت اثری مهم به شمار می‌رود.

 این نویسنده و پژوهشگر در ادامه به دلایل اهمیت این کتاب اشاره کرد و گفت: یکی به خاطر قدمت آن است که به صدر اسلام نزدیک‌تر است و دیگر اینکه نگاه جامع شیخ مفید در آن لحاظ شده است. مرحوم شیخ مفید از حواشی که در طول زمان متاسفانه به وجود آمده در این کتاب دوری کرده است. از همین رو مطالعه این کتاب نگاه کاملا اصیل و دقیقی ارائه می‌دهد که به تعبیر رهبر انقلاب یک انسان 250 ساله را معرفی می‌کند.

 زائری گفت: این کتاب خوشبختانه ترجمه شده و ما بر اساس نسخه ترجمه شده توسط آیت‌الله سید هاشم رسولی محلاتی آن را خلاصه و بازنویسی کرده‌ایم. سعی کردیم با توجه به نیاز مخاطب امروز این کتاب بازنویسی شود و عباراتی که ثقیل بوده را با عبارت راحت‌تر ویرایش و بازنویسی کردیم.

 او اضافه کرد: کسانی که با سیره اهل بیت(ع) نیز آشنا هستند با مطالعه این کتاب می‌توانند نگاه‌های بدیعی به سیره و تاریخ زندگی اهل بیت رسول گرانقدر اسلام(ص) پیدا کنند و با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان در ابتدای سال 95 مبنی بر ترویج سیره عملی این خاندان به نظرم این کتاب می‌تواند برای آشنایی با سیره اهل بیت پیامبر مناسب باشد.

 زائری در پایان گفت: این کتاب را انتشارات احیا منتشر خواهد کرد و به یاری حق در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دست مخاطبان خواهد رسید. این کتاب در دو جلد آماده شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین