کد خبر: 40134697
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری:

اين روزها ماجراي قتل فجيع دختر شش ساله را همه در فضاي مجازي نقل مي كنند و عكس لبخند معصومانه اش را براي هم مي فرستند و بر قاتل نوجوان لعن و نفرين مي نويسند ! 
اما به راستي آيا فاجعه اي چنين تلخ و دردناك به سادگي و در يك لحظه اتفاق افتاده است ؟ 
آيا نوجوان قاتل مثلا از سر كتاب و مشق مدرسه يا از سر تمرين فوتبال و واليبال مستقيما به سراغ مقتول رفته و به اين جنايت وحشيانه دست زده است ؟ 
آيا وقوع چنين حادثه اي بيخ گوش ما ، در ميان خانواده ما و حتى در خانه ما دور از انتظار است ؟
هر جنايتي پشت صحنه اي دارد ، پشت صحنه اين جنايت چيست ؟ 
مسلما زمينه هايي به تدريج موقعيت چنين فاجعه اي را ايجاد كرده است. 
تك تك عكس هايي كه بين اين نوجوان و دوستانش در فضاي مجازي گشته است ، يكايك فيلم هايي كه به دست هم داده اند و همه موسيقي هايي كه با هم گوش كرده اند در زمينه سازي براي چنين موقعيتي اثر داشته ، از اين رو همه ما مقصر و مسؤوليم و بي جهت نبايد دامان خود را از اين لكه ننگ پاك بدانيم و فقط به آن نوجوان ناسزا بگوييم. 
خدا ما را ببخشد ! همه ما پايمان گير است و دستمان آلوده ! من و شما! 
همان لحظه كه رفيقمان عكس ناپسندي در اينستا گذاشت و لايك كرديم ، همان زمان كه كليپ زشتي در تلگرام فرستاد و خنديديم ! همان وقت كه در خيابان به دختري متلك گفت و همراهيش كرديم ! همان هنگام كه يك موسيقي شيطاني را گوش كرد و به روي خودمان نياورديم ! همه اين لحظه ها آرام آرام او را براي رسيدن به چنين موقعيتي كمك كرده ايم ! اگر به اندازه يك قدم با او براي زمينه سازي گناه همراهي كرده باشيم ما هم شريك جرم و همدست قاتليم و بي خود نبايد خود را مبرا و پاك بدانيم ! 
خدا در قرآن كريم نمي گويد:"لاتزنوا/زنا نكنيد" بلكه مي فرمايد:
"لاتقربواالزّنا/به زِنا نزديك نشويد" يعني كارهايي را كه زمينه ساز اين فحشاي وحشتناك است ترك كنيد ! 
من و شما همه مقصريم ! به خاطر اينكه قبح و زشتي همين كارها را از بين برديم و رفتارهاي غير اخلاقي را عادي جلوه داديم ! پاي فلان شوي شبكه هاي ماهواره اي و فلان تصوير برهنه و فلان موسيقي شيطاني و فلان فيلم پورنو را به مصرف عادي نوجوانان مان باز كرديم و وقتي صفحه صاف و پاك دلشان با مال حرام و ربا و رشوه آلوده شد و به گناه افتادند... خود را كنار كشيده ايم و آن نوجوان بيچاره را لعن و نفرين مي كنيم ! ما هم اگر حتى يكبار ، فقط يكبار هم به عكس و فيلمي ناروا نگاه كرده و #خودداري نكرده باشيم ، پايمان گير است و دستمان آلوده ! خدا همه ما را ببخشد!

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین