کد خبر: 40138525
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » ارتقای توان مدیریت حوزه های علمیه خواهران با بهره مندی از نظرات خواهران طلبه دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۲:۴۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش پایگاه خبری- اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه کشور، وی، با بیان این که قرآن برای عرصه‌های مختلف زندگی دارای برنامه جامعی است، تصریح کرد: قرآن کریم در زمینه حفظ محیط زیست تذکرات بسیار مهمی ارائه داده است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد. 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، با اشاره به دیدگاه وهابیت درباره توسل، ابراز داشت: آیه 132 اعراف تأکید می‌کند که حتی پست‌ترین انسان‌ها به حضرت موسی(ع) متوسل شدند.

وی ابراز داشت: سیستم آموزشی کشور دچار مشکل است و باید آن را اصلاح کرد، زیرا مهارت‌محور نیست؛ هر طلبه باید از یکی از جنبه‌های مهارتی برخوردار باشد.   

مفسر قرآن کریم، با بیان اینکه اگر یک سایت خنده داشته باشیم، میلیون‌ها جوان به سراغ ما می‌آیند، بیان نمود: خنده، یکی از نیازهای بشر است و هر طلبه باید بتواند طنز حکیمانه داشته باشد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان این که گاهی، برنامه‌ریزی‌های ما ریشه قرآنی ندارد، ابراز داشت: حاصل دوری از علوم قرآن کریم، دنیای مملو از خرافه و ضعف است. اگر قرآنی باشیم، همواره، سخن نو داریم و کم نمی‌آوریم. 

وی با بیان اینکه تعیین وقت ظهور دروغ است، ابراز داشت: کسی حق ندارد برای ظهور حضرت مهدی(ع)، زمان تعیین کند. 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه چادر مشکی برای خیابان خوب است، اظهار داشت: خواهران طلبه در جلسات تبلیغی ویژه بانوان، از پوشش چادرهای رنگی استفاده کنند. باید بدانیم برای چه کسی،‌ چه می‌گوییم. 

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی بر لزوم استفاده از ظرفیت خواهران طلبه تاکید کرد و افزود: از نظرات و پیشنهادات خواهران طلبه برای ارتقای توان مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استفاده شود. 

وی، با بیان این که حفظ موضوعی، خوب است، ابراز داشت: اگر مثلاً 130 رشته تحصیلی داشته باشیم، پس نیازمند 130 گونه تفسیر تخصصی قرآنی و متناسب با رویکرد هر یک از این رشته‌ها هستیم. نباید در فقط در حد حفظ و ترتیل و... بمانیم، بلکه لازم است به سمت فهم مفاهیم عالی قرآن برویم.

مفسر قرآن کریم بر لزوم قرآنی کردن جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: در برنامه‌های مختلف زندگی، باید از علوم قرآن استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، با اشاره به این که تفسیر نمونه در روزهایی نوشته شد که کلاس‌های درس حوزه تعطیل بود، ابراز داشت: در دین هیچ روزی تعطیل نیست؛ ما در روزهای تعطیل حوزه در پانزده سال، 27 جلد تفسیر نمونه نوشتیم.    

وی بر لزوم کاهش تعطیلات حوزه تأکید ورزید و افزود: با استفاده از آیات قرآن کریم می‌توان متوجه شد که در فصول مختلف، به شهرهای دیگر هجرت صورت گیرد تا از تعطیلات بی‌مورد جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی علم را به «علم مفید»، «علم مضر» و «علم لغو» تقسیم‌بندی کرد و تنها یادگیری علم مفید را لازم دانست.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: برای تبلیغ دین باید اموری را تبلیغ کرد و به دیگران آموخت که از واجبات یا ضرویات باشد یا مشکل جامعه و افراد را حل کند. تبلیغ را سال اول تحصیل آغاز کنید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بر لزوم یادگیری آیات مرتبط قرآن با زنان و نیز محوریت قرآن در همه کارها تأکید کرد و گفت: خواهران طلبه، آیین همسرداری را از قرآن بیاموزند و به یادگیری آیات مرتبط با خانواده اهتمام داشته باشند. 

وی همچنین به لزوم استفاده تبلیغی از ایام نوروز تأکید کرد و ابراز داشت: می‌توان در سه دقیقه به بیان حدیث و آیات پرداخت و تعطیلات نوروز، فرصت خوبی است که همه مردم را در دایره تبلیغ قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان این که تربیت یک دختر برابر با چند پسر است، ابراز داشت: تربیت دختران، بسیار مهم است و تأثیر مستقیمی در جامعه دارد.   

وی، با بیان این که ازدواج، نیاز طبیعی بشر است، افزود: ازدواج برای خواهران طلبه مهم‌تر از تحصیل است و باید به این مسئله اهتمام داشت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین