کد خبر: 40891699
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه » 27 رجب سال روز مبعث حضرت رسول اکرم تهنیت باد.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
راز موفقیت پیامبر صلی الله علیه و آله در تبلیغ

در این روز با بعثت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله زیباترین و کامل ترین نقش جهان بشریت به ظهور رسید و بهترین فضیلتها و خصلتهای پسندیده اخلاقی به آدمیان غرق در جهالت و هواپرستی، عطا گردید...

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه:

روز مبعث آغاز رسالت حضرت ختمی مرتبت صلی الله عليه و آله، نشاطی روح افزا بر عالم هستی دميده شد. در آن روز با بعثت رسول گرامی اسلام صلی الله عليه و آله زيباترين و كامل ترين نقش جهان بشريت به ظهور رسيد و بهترين فضيلتها و خصلتهای پسنديده اخلاقی به آدميان غرق در جهالت و هواپرستي، عطا گرديد.
حضرت محمد صلی الله عليه و آله در تبيين اهميت اخلاق خوب فرمود: «بُعِثْتُ بِمَكارِمِ الاْخْلاقِ وَمَحاسِنِها؛ به پرورش اخلاق كريمانه و نيكو مبعوث شده ام.»
بی ترديد، تمام صفات كمالی و فضائل اخلاقی در وجود مقدس آن حضرت بی كم و كاست جمع شده بود؛ چرا كه آن بزرگوار دست پرورده پروردگار و گل سرسبد جهان هستی و كامل ترين انسان روی زمين است. شجاعت، عدالت، صداقت، امانت، عطوفت و مهر و محبت، حسن خلق و در يك كلام، تمام ويژگيهای پسنديده انساني، به نحو احسن و اتمّ در شخصيت آن جناب نمايان بود.

خداوند متعال رسول خويش را به اخلاق نيكو مخصوص گردانيد. پس شما خود را امتحان كنيد، اگر اخلاق نيك آن حضرت را در خود يافتيد، حمد خدای عزيز و جليل را به جا آوريد و از خدا بخواهيد تا آن را در شما بيافزايد. » آن گاه امام صادق عليه السلام در ادامه، ده خصلت والا از ويژگيهای اخلاقی پيامبر صلی الله عليه و آله را به اين ترتيب برشمرد: يقين، قناعت، بردباري، شكر، حلم، حسن خلق، سخاوت، غيرت، شجاعت و جوانمردي. 
تمام اين اوصاف زيبا برگرفته از آموزه های وحی بود كه پيامبر اكرم صلی الله عليه و آله در رفتار و اخلاقش جلوه گر ساخته بود تا آنجا كه معروف شده: او قرآن مجسم است.





برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین