کد خبر: 40897975
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » اظهارات رهبر کره شمالی درباره سلاح اتمی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رهبر کره شمالی با اعلام اینکه کشورش به هیچ عنوان از سلاحهای هسته ای استفاده نخواهد کرد، خواستار عاری سازی جهان از چنین تسلیحاتی شد و از آمادگی کشورش برای گفت وگو و مذاکره با کره جنوبی خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

رهبر کره شمالی با اعلام اینکه کشورش به هیچ عنوان از سلاحهای هسته ای استفاده نخواهد کرد، خواستار عاری سازی جهان از چنین تسلیحاتی شد و از آمادگی کشورش برای گفت وگو و مذاکره با کره جنوبی خبر داد.

این تازه ترین اظهارات «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی است که امروز یکشنبه در نشست کنگره حزب حاکم کارگر این کشور بیان کرد.

وی با بیان اینکه کشورش به قوانین بین المللی در خصوص استفاده از سلاح های اتمی توجه دارد، اظهار داشت: استفاده از این سلاح ها توسط پیونگ یانگ در حالی صورت خواهد گرفت که کشورش مورد حمله قرار گرفته و به حق حاکمیتش تعرض شود.

او همچنین تاکید کرد که کره شمالی به منع گسترش سلاح های کشتار جمعی پایبند است و به منظور تحقق این مهم نیز همه تلاش خود را بکار می گیرد.

«کیم جونگ اون» ادامه داد: هدف حزب حاکم کارگر پیشبرد صلح در همه منطقه و جهان است و علاوه بر این حزب، کل حکومت کره شمالی هم چنین هدفی را دنبال می کند.

وی همچنین خواستار گفت و گو با کره جنوبی در همه سطوح شد و تاکید کرد که شرایط میان دو کشور و روابط میان آنان باید به طور اساسی و زیربنایی بهبود یابد.

کره پس از پایان حاکمیت ژاپن بر این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد و از آن زمان به دلیل آن که جنگ میان دو کره در دهه 1950 با متارکه متوقف شد، دو کشور همچنان در وضعیت جنگ سرد و شکننده ای قرار گرفته و گاهی تا مرز شروع مجدد جنگ پیش رفته اند.

رهبر جوان کره شمالی اظهار داشت: دو طرف باید به یکدیگر احترام بگذارند و به صورت یک نیروی واحد و مشترک برای پیشبرد صلح آمیز دو کره تلاش کنند.
او تاکید کرد که رسیدن به «وحدت» باید هدف غایی دو کشور محسوب شود و کره شمالی تمامی تمرکز خود را بر روی این مساله معطوف خواهد کرد.

رهبر جوان کره شمالی در روز گشایش این کنگره در سخنانی اعلام کرده بود که با توجه به آزمایش های هسته ای و توسعه این برنامه تسلیحاتی، کشورش از جایگاه قدرتمندتری در دنیا برخوردار شده است.

وی افزود که کره شمالی توانسته است با آزمایش های اتمی و همچن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین