کد خبر: 40897976
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » چرا لاریجانی به همایش اصولگرایان رفت؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شاید برخی اینگونه بیان کنند که مگر لاریجانی به صورت مستقل در انتخابات شرکت نکرده بود پس چرا در نشست اصولگرایان حضور داشته است؟

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

شاید برخی اینگونه بیان کنند که مگر لاریجانی به‌صورت مستقل در انتخابات شرکت نکرده بود پس چرا در نشست اصولگرایان حضور داشته است؟

در پاسخ باید اذعان داشت باید به محتوای سخنرانی لاریجانی در این نشست توجه داشت که نوعی توصیه یا اگر جدی‌تر تلقی شود اتمام حجت بود. به غیر از این یوسفیان ملا یکی از منتخبان مجلس دهم گفته است که این نشست برای لاریجانی برگزار شده است که از این اظهارات اینگونه می‌توان برداشت کرد که اصولگرایان پشیمان از رفتار خود اکنون از اعلام استقلال لاریجانی احساس خطر کرده و به هر نحوی سعی در بازگرداندن او به اردوگاه اصولگرایی دارند.

رئیس مجلس در این مراسم با تاکید بر لزوم داشتن روحیه انقلابی در بین افراد به‌ویژه مسئولان گفت: ما نیازی به گروه‌های سیاسی بیرون نداریم که بخواهد خودشان را در مجلس بیندازند، در مجلس افراد نخبه‌ای هستند و پس دیگر چه نیازی به پدربزرگ‌های سیاسی بیرون داریم. علی لاریجانی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب با تدابیر امام (ره) توانستیم از بحران‌ها بیرون آییم و در جنگ هم با تدابیر ولایت فقیه پیروز شدیم و پایان جنگ هم با تدابیر ولایت فقیه به اتمام رسید بعد از امام (ره) نیز رهبر انقلاب طوفان‌ها را حل کرد و با تدابیر ایشان اتفاقات مختلفی مدیریت شد.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه منافع و موضوعات مربوط به امنیت کشور باید بر منافع شخصی و گروهی ارجحیت پیدا کند،‌ گفت: ‌باید بر منافع و امنیت ملی تمرکز داشت چون این موارد دیگر جای چانه‌زنی ندارد. گروه‌هایی که توجه به این موضوعات ندارند کشور را دچار چالش کردند و این در اوایل انقلاب دیده می‌شد. گاهی این گروه‌ها مرزهای منافع ملی را خوب تشخیص نمی‌دادند و با این موضوعات بازی می‌کردند.

در برابر منافع و امنیت ملی باید از مسائل و منافع خود گذشت. وی افزود: تقسیم بندی‌ها در فضای سیاسی دردی از کشور دوا نمی‌کند و برای مجلس هم مفید نیست. برخی اصرار دارند که سایه این گروه‌های سیاسی بیرون را در مجلس بیندازند؛ حال مگر چقدر از آنها بهره بردیم که سایه آنها را در مجلس بیندازند؟ ما به گروه‌های سیاسی بیرون نیاز نداریم. ما به روحیه واقعی مکتبی انقلابی نیازمندیم که ربطی به این گروه‌های سیاسی بیرونی ندارد.

وی خطاب به منتخبان گفت:

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین