کد خبر: 40897979
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » آزاد سازی با قیمت خودرو چه می کند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گفته عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو بازار خودروی ایران اشباع شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گفته عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو بازار خودروی ایران اشباع شده است.

داستان پر و پیچ و خم قیمت خودرو با انتشار خبری درباره لغو قیمت گذاری خودرو با دخالت شورای رقابت وارد فاز تازه تری شده است.

محمدرضا نجفی منش، عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو  در میان افرادی قرار می گیرد که اعتقادی دارد نباید قیمت گذاری انجام شود:« صد در صد موافق این هستم که قیمت گذاری انجام نشود. در هیچ کشور صاحب صنعت خودرویی، قیمت گذاری به این نحو پیش نمی رود. وظیفه اصلی شورای رقابت این است که مراقب ایجاد موانعی که به رقابت بین صنعتگران خودرو آسیب وارد می کند باشد نه اینکه قیمت گذاری کند.»

نجفی منش گفت: قیمت گذاری خودرو بطور حتم بر حضور خودروسازان خارجی در صنعت خودروسازی کشور اثر خواهد گذاشت. دخالت شورای رقابت بر قیمت محصولات باعث می شود که سرمایه گذار خارجی با شک و تردید وارد بازار خودروی ایران شود. آزاد سازی قیمت خودرو باید دنبال شود چون این روش درستی در دنیا برای تعیین قیمت نیست. مقام رهبری امسال را سال اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی نام گذاری کردند و بهتر است در این سال، آزادسازی قیمت خودرو را عملیاتی کند.

رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق ایران  با  اشاره به اینکه هنوز این باور در سازمان ها وجود ندارد که باید موانع تولید را رفع کرد گفت: در صورت آزادسازی قیمت بازار اجا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین