کد خبر: 40897982
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » نظر حدادعادل درباره آموزش زبان خارجی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی گفت: دیدگاه رهبری درباره آموزش زبان درست است و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف به بررسی راه های اجرای توصیه رهبر انقلاب در این زمینه شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی گفت: دیدگاه رهبری درباره آموزش زبان درست است و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف به بررسی راه‌های اجرای توصیه رهبر انقلاب در این زمینه شده است.

غلامعلی حداد عادل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان کشور در خصوص آموزش زبان‌های خارجی به دانش‌آموزان گفت: نکته مهم این است که رهبری با اصل آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی مخالفتی نداشته‌اند بلکه تأکید کرده‌اند که زبان خارجی نباید مختصر به زبان انگلیسی باشد. باید به سایر زبان‌های زندۀ دنیا هم توجه کرد و آنها را باید آموزش داد.

وی افزود: مقصود ایشان این نیست که باید مردم را به آموختن زبان خارجی خاصی مجبور کرد بلکه منظور این است که نباید همۀ مردم را به آموختن یک زبان خارجی خاص مجبور کرد و حق انتخاب را از آنان گرفت.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ادامه داد: دیدگاه رهبری، دیدگاه درستی است و آموزش انواع زبان‌ها، حتی زبان‌های بعضی کشورهای آسیایی که ما با آنها روابط گسترده‌ای داریم باید مورد توجه قرار گیرد و ما نباید با منحصر کردن زبان خارجی به زبان انگلیسی، به اصطلاح همۀ تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد قرار دهیم.

حدادعادل با اعلام اینکه توصیه رهبری درباره آموزش زبان خارجی مورد توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی بلافاصله در جلسۀ عصر همان روز دیدار معلمان با مقام معظم رهبری، در جلسه‌ای که ریاست آن با رئیس‌جمهور بوده، دبیرخانه شورا را موظف به بررسی کارشناسانۀ راه‌های اجرای توصیۀ رهبر انقلا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین