کد خبر: 40914392
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » حمایت روسیه از بشار اسد متوقف میشود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حال حاضر بحث ها در مسکو و واشنگتن بر سر امکان رفتن اسد از قدرت در کمترین زمان ممکن حتی سریع تر از آن چه انتظار می رفت متمرکز شده استبرای روس ها آن چه اهمیت دارد حفظ ارتش و امنیت سوریه است و اصرار دارند مسائل دیگر از جمله سرنوشت اسد از طریق مذاکره حل و فصل شود.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

رسانه های عربی تلاش دارند وانمود کنند که حفظ اسد به عامل اختلافی میان ایالات متحده به عنوان مهمترین حامی مخالفان اسد و روسیه به عنوان مهمترین پشتیبان بشار اسد تبدیل شده است.

روزنامه العرب، چاپ لندن ادعا می کند که روس ها چندان اعتقادی به حفظ اسد ندارند و "عاشق" اسد نیستند و او را متحد خود نمی دانند. العرب به اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اشاره می کند که تاکید کرد روسیه همچنان بر تحقق مطالباتی مشخص اصرار دارد به این امید که دریچه ای برای ورود به راه حل سیاسی و مسیری مناسب برای رفتن اسد از قدرت یافت شود.  

العرب می نویسد که شکی نیست روس ها به دنبال راه مناسبی هستند تا اسد با کمترین هزینه ممکن از قدرت کنار رود. برای روس ها آن چه اهمیت دارد حفظ ارتش و امنیت سوریه است و اصرار دارند مسائل دیگر از جمله سرنوشت اسد از طریق مذاکره حل و فصل شود.  

این روزنامه عربی می نویسد که در حال حاضر بحث ها در مسکو و واشنگتن بر سر امکان رفتن اسد از قدرت در کمترین زمان ممکن حتی سریع تر از آن چه انتظار می رفت متمرکز شده است به شرطی که کاخ سفید مخالفان را راضی کند که واقعا نهادهای کشور را بدون تغییرات ریشه ای که ثبات کشور را تهدید کند، حفظ کنند.

العرب می نویسد که روسیه از این نگران است که سقوط ناگهانی اسد، کسی که به همراه خانواده اش بیش از 40 سال بر سوریه حکومت کرده، سبب شود تا اوضاعی شبیه لیبی به وجود آید که کاملا از کنترل حکومت خارج شده است. مسکو همچنین از توانایی های جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه محسوب می شود، نگران است و می ترسد که این شبکه تروریستی در صورت رفتن ب

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین