کد خبر: 40916421
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » وظیفه مسوولان این است که برای رفاه مردم، معیشت و اقتصاد آنان گام بردارند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه وظیفه مسوولان این است که برای رفاه مردم، معیشت و اقتصاد آنان گام بردارند تاکید کردند : مسئولین باید از اختلاف پرهیز کنند تا دشمن بین مسئولان نفوذ پیدا نکند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر ظهر امروز در دیدار محمدرضا عارف نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، یکی از امتیازات مهم نظام اسلامی و ولایی را ایجاد زمینه برای خدمت گذاری به مردم در عرصه های مختلف دانستند و گفتند: وظیفه مسؤولان این است که برای رفاه مردم، معیشت و اقتصاد آنان گام بردارند، بیکاری را حل کنند و برای آنان ارزانی و فراوانی نعمت ایجاد کنند.

معظم له وحدت کلمه را از جمله مسائلی دانستند که اسلام و انقلاب اسلامی به آن اهمیت می دهد و در این زمینه تاکید کردند: وحدت رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود؛ آنچه باید محور وحدت باشد ولایت فقیه است. همه مسؤولان و جریان های سیاسی باید حول محور ولایت فقیه وحدت داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ولایت فقیه را عامل و موجب استحکام و بقای نظام اسلامی برشمردند و تصریح کردند: در جای جای فرمایشات حضرت امام(ره) تاکید بر حمایت از ولایت فقیه و لزوم وحدت موج می زند.وحدت کلمه حول محور ولایت فقیه موجب جلوگیری از نفوذ دشمن می شود؛ بنابراین این مساله باید مورد توجه همگان باشد. ایشان با بیان این مطلب که نظام جمهوری اسلامی یک نظام دینی و انقلابی است و با دیگر انقلابهای منطقه فرق دارد اظهار داشتند: تفاوت این نظام با سایر نظامها این است که فرد مدیر، مدبّر و شجاع به عنوان ولی فقیه در راس آن قرار دارد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی یادآورشدند: همه باید با وحدت به فکر خدمات رسانی به مردم باشیم و از نفوذ دشمن به هر شکل ممکن جلوگیری کنیم. مرجع عالیقدر شیعیان با تاکید بر این که باید اصول انقلاب اسلامی را همواره مورد توجه داشته باشیم، وظیفه مسؤولان را در درجه نخست، زنده نگه داشتن فرهنگ و اصول انقلاب دانستند و استکبار ستیزی و مبارزه با صهیونیسم را از اصول لا یتغیر نظام اسلامی ذکر کردند. ایشان عدم اعتماد به دشمن و حمایت از مظلومان عالم را از دیگر اصول انقلاب اسلامی ذکر و خاطرنشان کردند: بر این اساس ما به بیان حضرت امیرالمؤمنین(ع) عمل می کنیم و هرکجا ستمگری باشد با او مقابله می کنیم و هر کجا مظلومی باشد به حمایت از او برمی خیزیم.

معظم له در پایان اظهار امیدواری کردند که مجلس آینده تحت منویات رهبر معظم انقلاب گام های بلندی را برای عزت و عظمت انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم بردارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین