کد خبر: 41107525
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » بانفوذترین چهره جهان از نگاه مجله تایم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تصویر کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول بر ویژه نامه صد چهره بانفوذ نشریه تایم نقش بسته است. نشریه تایم طبق روال هر سال به معرفی 100 شخصیت بانفوذ جهان پرداخت و نام 40 زن را به عنوان افراد با نفوذ جهان ذکر کرده است که در این میان چهره رئیس صندوق بین المللی پول به عنوان برجسته ترین آنان مشاهده می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

تصویر کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول بر ویژه‌نامه صد چهره بانفوذ نشریه تایم نقش بسته است. نشریه تایم طبق روال هر سال به معرفی 100 شخصیت بانفوذ جهان پرداخت و نام 40 زن را به‌عنوان افراد با نفوذ جهان ذکر کرده است که در این میان چهره رئیس صندوق بین‌المللی پول به‌عنوان برجسته‌ترین آنان مشاهده می‌شود.

تایم در مورد علل انتخاب لاگارد در این فهرست نوشته است: «برای ایجاد ثبات در اقتصاد جهان هیچ سازمانی حیاتی‌تر از صندوق بین‌المللی پول نیست. تصمیمات این صندوق بر زندگی میلیاردها نفر تاثیر می‌گذارد.

بنابراین شخصی که ریاست آن را برعهده دارد باید یک راهبر برجسته و تاثیرگذار باشد. کریستین لاگارد از این استاندارد بالا برخوردار است. وی توانسته است از زمان انتخابش در این سمت در سال 2011 توسط بیش از 100 کشور عضو صندوق بین‌المللی پول، با توانمندی خود صندوق را در دوره‌های پرالتهاب اقتصاد جهان رهبری کند.
 

بانفوذترین چهره جهان از نگاه مجله تایم

او نخستین زنی است که یک نهاد بزرگ بین‌المللی را رهبری می‌کند، نخستین زن وزیر دارایی فرانسه بوده است و نخستین زنی بوده که نقشی کلیدی در یک اقتصاد پیشرفته ایفا کرده است. نقش او در ایجاد ثبات برای اقتصاد یونان و اجتناب از بروز یک بحران گسترده‌تر در اروپا فراموش نشدنی است. او به شدت تاثیرگذار است و یک رهبر کاریزماتیک محسوب می‌شود که در سطح جهان مورد احترام است.

در این فهرست که سیزدهمین فهرست از این دست محسوب می‌شود، نام طیف گسترده‌ای از شخصیت‌های جهان از هنرمندان گرفته تا رهبران، نمادها و پیشگامان هر حوزه به چشم می‌خورد، از لئوناردو دی‌کاپریو، هنرپیشه گرفته تا مارک زوکربرگ بنیان‌گذار فیس بوک و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول و دونالد ترامپ نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا.

در صفحه 32 روزنامه امروز نیز گزارش مشروحی در

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین