کد خبر: 41112233
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » انتقاد یک بازیگر از محافظه کاری تلویزیون
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فاطمه گودرزی اظهار کرد: بهترین راه اصلاح جامعه استفاده از زبان رسانه های پرمخاطبی نظیر سینما و تلویزیون است، اگر می خواهیم سوء رفتارهایی که باعث ابتلا به ایدز می شود را کاهش دهیم، نیاز به تولید محصولات نمایشی در این راه داریم.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

یک بازیگر سینما و تلویزیون که سابقه ایفای نقش درمورد بیماری اچ.آی.وی دارد، معتقد است: محافظه‌کاری در سیاستگذاری ها سبب شده در سینما و تلویزیون به سوژه ایدز به خوبی پرداخته نشود.
 

محافظه ‌کاری تلویزیون صدای بازیگر را درآورد!


فاطمه گودرزی اظهار کرد: بهترین راه اصلاح جامعه استفاده از زبان رسانه های پرمخاطبی نظیر سینما و تلویزیون است، اگر می خواهیم سوء رفتارهایی که باعث ابتلا به ایدز می شود را کاهش دهیم، نیاز به تولید محصولات نمایشی در این راه داریم. وی ادامه داد: مخاطبان تفاوت میان رسانه های مکتوب و تصویری قائل هستند و بهتر است سینما و تلویزیون سراغ ساخت آثاری با مضمون بیماران ایدز، دردسرها و ریشه های ابتلا به این بیماری بروند.

بازیگر سریال های «فاصله ها» و «ترانه مادری» در چرایی کم کاری رسانه های نمایشی از جمله تلویزیون درباره ایدز، گفت: در تلویزیون یک سری محدودیت و محافظه کاری در پرداختن به ایدز وجود دارد و البته که این محدودیت ها در خیلی از حوزه های دیگر هم دیده می‌ شود. همین محافظه کاری های سیاستگذاران تلویزیون است که سبب می شود نویسندگان رغبتی به استفاده از سوژه های واقع گرایانه درباره مبتلایان به ایدز نشان ندهند. وی با اشاره به اوضاع سینما ادامه داد: در سینما شرایط برای پرداختن به سوژه ایدز مهیاتر است و کارگردانان راحت تر می توانند در این حیطه کار کنند. وی با اشاره به ایفای نقش درمورد یک بیمار ایدزی بیان داشت: خود من در دهه ۷۰ در فیلم بهشت پنهان، در نقش یک زن مبتلا به بیماری ایدز بازی کردم، تجربه خوبی بود تا از نزدیک با دنیای این بیماران و مصائب آن آشنا شوم و بدانم چقدر دنیای یک بیمار اچ.آی.وی با تصورات غلطی که بعضا درباره این بیماران وجود دارد متفاوت است.

گودرزی خاطرنشان کرد: بهشت پنهان سعی کرده بود به نوبه خود به بخشی از گرفتاری های آدم های مبتلا به بیماری ایدز اشاره کند و به نظرم در زمان خود هم اثری موجه به شمار می رفت. گودرزی با اشاره به جایگاه موثر صدا و سیما برای نشان دادن معضلات اجتماعی و از جمله ریشه های ابتلا به ایدز افزود: تلویزیون رسانه فراگیری است و این یکی از

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین