کد خبر: 41144566
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » جدیدترین اخبار از جبهه «خان طومان»
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حملات چند روز گذشته به خان طومان و مناطق اطراف آن، حدود ۴۰۰ تروریست هلاک یا زخمی شده اند و این، مقدمه عملیات آزادسازی است.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

جدیدترین خبرهای رسیده از جبهه خان طومان در ریف جنوبی حلب حاکی است که ارتش سوریه و متحدانش از حالت تدافعی جمعه گذشته خارج و به وضعیت هجومی تغییر وضعیت داده‌اند.

ارتش و متحدانش پیشروی ائتلاف «جیش الفتح» را کاملا متوقف کرده‌اند و به دلیل اشراف بر منطقه، هرگونه تحرک عناصر احرار الشام یا النصره را که تلاش می‌کنند به محور زربه فشار بیاورند، هدف می‌گیرند و تقریبا تمام تلاش‌هایی که برای نزدیک شدن به زربه انجام شده،‌ در نطفه سرکوب شده است.

عناصر ائتلاف تروریستی جیش الفتح بیشتر در جبهه شمال شرق و بخش غربی خان طومان متمرکز هستند و طی دو سه روز گذشته شدیدا تلاش کردند که به سمت منطقه راشدین چهارم و پنجم و محور الزربه پیشروی کنند.

یک منبع میدانی در جبهه خان طومان به «بین‌الملل فارس» گفت که «عملیات اصلی آزادسازی تاکنون آغاز نشده و در این خصوص احساساتی عمل نمی‌شود».


موقعیت خان‌طومان در ج.غرب حلب / اندازه بزرگتر نقشه در اینجا    

 

انهدام یک تانک و چند خودرو تروریست‌ها

به گفته او طی درگیری‌های دو سه روز گذشته حداقل سه تانک و تعدادی خودرو مجهز به دوشکا تروریست‌ها منهدم شده و جنگنده‌های روسیه و سوریه پس از بهبودی شرایط جوی مواضع افراد مسلح را در خان طومان، خان العسل، اتوبان حلب-دمشق، الزربه و الراشدین چهارم علاوه بر خطوط امدادی تروریست‌ها را مرتبا زده‌اند.

این منبع، حملات هوایی مذکور را مقدمه عملیات زمینی دانست و گفت که «عملیات آزادسازی شهرک‌ خان طومان هنوز آغاز نشده اما مواضع تروریست‌ها با خمپاره و موشک‌های برد کوتاه که قدرت تخریب بالایی دارد، هدف قرار می‌گیرد». یگان توپخانه اکنون با هماهنگی و دقت بالایی در حال کوبیدن مواضع تروریست‌هاست.

انهدام یک موشک‌انداز تاو

این منبع میدانی با بیان این که تروریست‌ها به موشک‌های تاو آمریکایی مجهز شده‌اند، گفت: نیروهای مقاومت با رصد دقیق موفق شدند یکی از مکان‌های شلیک موشک‌های تاو را شناسایی کنند و در ادامه با حملات دقیق این نقطه منهدم کردند.

وی افزود: تمامی عناصر تروریستی در اتاقک شلیک موشک کشته شدند.

تلف و زخمی شدن 400 تروریست

این منبع میدانی به تلفات جیش الفتح طی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت که «در نتیجه حملات هوایی و موشکی به شهرک خان طومان نزدیک به 400 تروریست کشته یا زخمی شده‌اند».

به گزارش بین‌الملل فارس، در زمان آتش‌بس، با کمک‌های دولت ترکیه، آمریکا و رژیم عربستان چند هزار فرد مسلح از استان ادلب سوریه به حومه جنوبی حلب منتقل شد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین