کد خبر: 41154006
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » آیت الله مکارم : مردم تک نرخی شدن تورم را در زندگی خود نمی بینند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دولت باید با مردم صادقانه رفتار کند تصریح کرد: آمار تک نرخی شدن تورم در کشور را انکار نمی کنیم ولی مردم این مسئله را در زندگی خود نمی بینند.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به نقل از نسیم، آیت الله ناصر مکارم‌شیرازی عصر امروز در دیدار محمدرضا عارف با بیان اینکه کشور ما با وجود ناامنی کشورهای اطراف از امنیت قابل قبولی برخوردار است، اظهار کرد: از برکت نظام اسلامی و وحدت مردم شاهد امنیت در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه حفظ امنیت در کشور مستلزم وحدت جناح‌ها و گروه‌های سیاسی است، خاطرنشان کرد: باید در کشور از اختلاف پرهیز شود و هرگونه درگیری در کشور به نفع دشمن بوده و صحیح نیست.

این مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت امنیت در کشورها، گفت: باید با وحدت و همدلی امنیت در کشور را حفظ کنیم و از اختلافات کشورهای دیگر عبرت بگیریم، در حالی که ما دشمنانی داریم که آن‌ها ندارند.

وی با تاکید بر لزوم تفکر همه جانبه در کشور خاطرنشان کرد: جناح‌ها نباید جناحی فکر کنند و همه باید در فکر مردم باشند، اینکه جناح‌ها به دنبال حذف یکدیگر باشند بدترین نوع حکومت است که باید از آن اجتناب کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه جناح‌ها با هم همراه باشند و مقامات و مسؤولیت‌ها را تقسیم کنند، تصریح کرد: گاهی این فکر به اذهان متبادر می‌شود که در برخی مسائل جناحی بحث مردم و خدا نیست در حالی که جناح‌ها باید با هم هم زیستی مسالمت آمیز داشه باشند.

وی لزوم خدمت تمام نمایندگان مجلس برای رشد و پیشرفت کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: نمایندگان مجلس نباید منطقه‌ای فکر کنند، شما نماینده همه مردم هستید و برای همه مردم باید فکر کنید و در این مسئله بدترین نوع طرز تفکر، تفکر منطقه‌ای و جناحی است.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکلات کشور در دو بخش اقتصادی و فرهنگی، افزود: مشکلات اقتصادی در کشور در حال حاضر بیشتر مطرح است و این مسئله برای مردم مهم است و یکی از عوامل این مشکل بانکداری بوده، که رفع آن مستلزم اصلاح نظام بانکی کشور است.

وی توجه مسئولان به رفع مشکل بیکاری را مورد توجه قرار داد و گفت: احیای واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ در ایجاد اشتغال بسیار مؤثر است چرا که بیکاری منشأ بسیاری از مشکلات کشور است و به دنبال آن فساد، مشکلات فرهنگی و... می‌آید.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: آمار تک نرخی شدن تورم در کشور را انکار نمی‌کنیم ولی مردم این مسئله را در زندگی خود نمی‌بینند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید با مردم صادقانه رفتار کند، افزود: در برخی موارد دولت شفاف عمل نمی‌کند و مسائل را بدون اطلاع رسانی دقیق به مردم انجام می‌دهد به عنوان مثال برخی نرخ‌ها در قبض‌های خدماتی از جمله آب و برق برای مردم روشن نیست.

این مرجع‌تقلید با اشاره به افزایش جهشی نرخ بلیط هواپیما در کشور گفت: وقتی تورم در کشور پایین آمده باید آثارش به طور مستقیم در زندگی مردم مش

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین