کد خبر: 41776149
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: وقتی امنیت و عزت حجاج در خطر است دیگر حج واجب نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: وقتی امنیت و عزت حجاج در خطر است دیگر حج واجب نیست؛ انقلاب اسلامی ما برای امنیت و عزت و کرامت اسلامی بوجود آمد و نمی توانیم با کسانی که با صهیونیست ها همراه هستند همکاری کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در موضوع حج باید همواره عزت اسلام و مسلمانان حفظ شود و تا زمانی که امنیت و عزت مسلمانان حفظ نشود ما زائری اعزام نخواهیم کرد افزودند : در زمان امام راحل، حج به مدت یک سال تعطیل شد؛ زیرا ما باید به دنبال عزت و امنیت اسلام و مسلمانان باشیم؛ باید به شکلی رفتار کنیم که به نوعی بیان نشود که عربستانی ها ما را به حج راه نمی دهند بلکه باید به گونه ای بیان شود که ما حاضر نیستیم با این وضع مدیریت سعودی ها اعزامی به حج داشته باشیم.

ایشان ادامه دادند : وقتی امنیت و عزت ما در خطر است دیگر حج واجب نیست؛ انقلاب اسلامی ما برای امنیت و عزت و کرامت اسلامی بوجود آورد و نمی توانیم با کسانی که با صهیونیست ها همراه هستند ، همکاری کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند: اگر آنها شرایط ما را نپذیرفتند ، قطعا نباید اعزام داشته باشیم؛ نباید اجازه دهیم که هیچ ایرانی به هیچ ترتیبی به حج برود تا دشمنان بیان کنند که در ایران اختلاف وجود دارد و این موضع، موضع دولت ایران است.

مرجع عالیقدر در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشتند : متاسفانه بسیاری از مساجد خالی هستند و امام جماعت ندارند که این مساله مناسب نیست؛ در شهری که 12 میلیون جمعیت دارد یک عالم مجتهد مسلم وجود ندارد؛ در تهرانی که بزرگانی چون آیات عظام خوانساری و آشتیانی و آملی حضور داشت ، باید یک فقیه عظام و بزرگ در دسترس مردم وجود داشته باشند. ایشان تصریح کردند: مسجد پایگاه بسیار مهمی است که افراد بزرگ در عرصه انقلاب و دیانت در مساجد رشد و تربیت شدند؛ باید به شکلی تبلیغ شود که مردم نماز جمعه و نماز جماعت و به طور کلی مساجد که تربیت گاه بزرگ انسان ها هستند را تنها نگذارند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین