کد خبر: 41810491
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » رسالت » معماری که اسلام را حفظ کرد، امام حسین (ع) است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله سبحانی مطرح کرد:

مرجع تقلید بزرگ اسلام در درس خارج اصول خود گفت: پیامبر اکرم (ص) پایه گذار اسلام هستند ولی معماری که اسلام را حفظ کرد، امام حسین (ع) است.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش رسالات به نقل از فارس، آیت ‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: امتیاز انسان به دلیل عقل است، بنابراین تمام سرمایه انسان عقل بوده و انسان با عقل مساوی است.

وی خاطرنشان کرد: به قدری عقل شریف است که خداوند به آن سوگند یاد می ‌کند، در صورتی عقل راهنما است که مستمر و آمر باشد، نه اینکه هوا و هوس مأمور انسان باشد چرا که هوا و هوس عقل انسان را مسخر می ‌کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر هوا و هوس آمر شد، بدترین شیطان است، گفت: اگر انسان عقل را به هوا و هوس بدهد، با بمب اتمی هزاران نفر را به خاک و خون می‌ کشد.

وی با اشاره به سه ولادت امام حسین علیه‌السلام، امام سجاد علیه‌السلام و حضرت عباس علیه‌السلام گفت: این بزرگواران نمونه ‌هایی برای زندگی هستند. پیامبر اکرم (ص) پایه ‌گذار اسلام هستند ولی معماری که اسلام را حفظ کرد، امام حسین (ع) است.

آیت ‌الله سبحانی خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) در ادعیه مقدار زیادی از معارف را بیان کردند، بسیاری از معارف‌ در این صحیفه سجادیه است که بشر نمی ‌تواند به آن ها برسد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین