کد خبر: 42674502
تاریخ انتشار: دوشنبه 27 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی :غربی ها به خاطر سلطه بر کشورهای اسلامی علوم انسانی را سکولار کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر گفتند : در گذشته بسیاری از علوم به زبان عربی بود، ولی غربی ها این علوم را از کشورهای اسلامی به کشور خود بردند و هدف آنها از این کار زیر سلطه گرفتن کشورهای اسلامی بود و به این خاطر، باعث سکولار شدن علوم اسلامی شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی ظهرامروز در دیدار جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) تهران ودانشجویان خواهر دانشگاه امام رضا(ع) مشهد ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان به دوران جوانی اشاره کردند و اظهار داشتند: عمر انسان مخصوصا جوانی سرمایه ای است که خدا به انسان داده و لازم است از این سرمایه الهی، در راه عبادت و کسب رضای الهی استفاده شود.

ایشان عنوان کردند: علم همراه با تقوا ارزشمند است و کسی که علم داشته باشد، ولی عمل نداشته باشد، نمی تواند در جامعه موثر واقع شود، چرا که در گذشته این اسلام بوده که علم خود را به سایر کشورها گسترش داد و موجبات بسیاری از موفقیت ها و پیشرفت ها شد. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: در گذشته بسیاری از علوم به زبان عربی بود، ولی غربی ها این علوم را از کشورهای اسلامی به کشور خود بردند و هدف آنها از این کار به سلطه گرفتن کشورهای اسلامی بود و به این خاطر باعث سکولار شدن علوم اسلامی شدند.

معظم له گفتند: هنور علوم انسانی در دانشگاه های کشور، غربی است و هنوز هم این علوم در دانشگاه ها آن طور که قرآن و معارف اسلامی گفته تدریس نمی شود.باید برای اسلامی کردن علوم انسانی دانشگاه ها تلاش کرد و زحمت کشید تا تمدن اسلامی به مرحله اجرا درآید. مرجع عالیقدر شیعیان ابراز داشتند: پیامبر(ص) موفق شدند از طریق جوانان انقلابی و با ایمان با 23 سال تلاش، علوم اسلامی و اسلام را به جهان منتشر کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند : پیامبر(ص) در راه خدای متعال و پیشرفت اسلام جهادهای زیادی انجام داده و در همه اینها جوانان حضور فعال داشتند، در حال حاضر نیز با همه تلاش ها، شرق تسلیم شد، ولی غرب هنوز تسلیم نشده و هر روز بردامنه مخالفت و شیطنت او اضافه می شود. استاد برجسته حوزه علمیه قم گفتند : پیامبر(ص) در آخرین روزهای عمر خود جوانی را برای مقابله با شورش رومی ها آماده می کند که متاسفانه با شیطنت بعضی از افراد مواجه می شود. ایشان عنوان کردند: در حال حاضر دشمن در دو عرصه جنگ سخت و نرم وارد میدان شده و با تمام شدت می خواهد اسلام را از بین برود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بابیان این که یکی از موضوعات مهم، مسئله مسئولیت پذیری در جامعه است و هرکسی عهده دار مسئولیتی است، باید بدرستی به وظیفه خود عمل کند، گفتند: خدمت به نظام اسلامی بسیار ارزشمند است و موجبات رضای الهی را فراهم می کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین