کد خبر: 42816326
تاریخ انتشار: سه شنبه 28 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » رسالت » کسی که لباس روحانیت را می پوشد، گزینش شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه شهر مشهد مطرح کرد:

آیت الله علم الهدی در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: لباس روحانیت مقدس است و این واقعیت وجود دارد که لباس نوکری و وقف وجود امام زمان (عج) شدن، لباس خاص می خواهد.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، آیت الله سید احمد علم الهدی، در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی، خطاب به دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی گفت: به عنوان یک عنصر و نیرویی که لباس خدمت در ساحت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالي فرجه) بر تن دارید، نشان دهید که فردی از خیل عظیم سپاه آن حضرت هستید.

وي نوکری برای امام زمان (عج) در حوزه علمیه را گزینشی دانست و اظهار داشت: کسی که این لباس را می ‌پوشد، استخدام نمی‌ شود، بلکه گزینش شده است.

عضو شور ای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: بنای کار طلبگی، وقف شدن با همه وجود برای حضرت ولی عصر (عج) به صورت شبانه روزی است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به تجربه 54 ساله دوران طلبگی خود، گفت: لباس روحانیت مقدس است و این واقعیت وجود دارد که لباس نوکری و وقف وجود امام زمان (عج) شدن، لباس خاص می خواهد.

امام جمعه شهر مشهد با تاکید بر این که لباس طلبگی، لباس فُرم نیست و نماد خدمت به دین و مردم است و یک روحانی همیشه باید آن را بر تن داشته باشد، ابراز داشت: همه امور زندگی کسی که این لباس را می پوشد و برای آن حضرت نوکری می کند، تأمین می شود.

آیت الله علم الهدی، در ادامه دانشگاه علوم اسلامی رضوی را نهادی مقدس و حوزوی در عرصه نظام آکادمیک کشور خواند و یادآور شد: این مجموعه یک فرآیند و تابلویی از دست آوردهای انقلاب در زمینه گسترش علم همراه با دیانت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی این دانشگاه را که در عرصه های تدریس، حقوق، سیاست و... کشور از دانش آموختگانش بهره برداری شده و می شود، دارای آثار موثر دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری، دانشگاه علوم اسلامی رضوی را از دستاوردهای ارزشمند آیت الله واعظ طبسی برشمرد و با اشاره به خدمات آن مرحوم، گفت: وقتی انسان جزئیات کارها و صدقات جاریه این نیروی ارزشمند اسلام و روحانیت را بررسی می کند، متوجه می شود که برای آن مجموعه و نظام اسلامی چه زحمت ‌هایی کشیده است.

یادآور می‌شود در این مراسم ۶۰ تن از دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی، به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین