کد خبر: 43045037
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » پشت پرده ماجرای استعفای "سرافراز"
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دیروز صبح مراسم معارفه و تودیع روسای جدید و قدیم سازمان صداوسیما برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گزارش زمان، دیروز صبح مراسم معارفه و تودیع روسای جدید و قدیم سازمان صداوسیما برگزار شد.

در جریان این مراسم، علی‌اصغر پورمحمدی، یک سخنرانی پرحاشیه و جنجالی ایراد کرد. در بخشی از این سخنرانی پورمحمدی به جلسه‌ای با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. جلسه‌ای که پیش از اعلام حکم رئیس جدید سازمان برگزار شده است.

 

به تازگی اطلاعاتی از این جلسه فاش شده است

ظهر روز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه، یعنی همان روزی که حکم انتصاب رییس جدید صدا و سیما قرائت شد، معاونان سرافراز با طلیعه داری اصغر پورمحمدی رهسپار بهارستان شدند تا گزارش عملکرد یک ونیم ساله خود را به رییس مجلس ارائه کنند.

 

این در حالی است که در فاصله سه چهار روزه رسانه ای شدن خبر غیر رسمی رئیس جدید سازمان صدا و سیما تا اعلام رسمی حکم رهبر معظم انقلاب ، گمانه زنی های مختلفی می شد از جمله اینکه تاخیر در ابلاغ حکم ممکن است به معنای نقض خبر در حد شایعه باشد . تا جایی که چند نفری از مدیران منسوب به سرافراز تلاش های بی رمقی مثل نوشتن دفاعیه در فضای مجازی و گمانه زنی برای ابقاء رئیس را در پیش گرفتند .

 

اما هیچ کدام از این اتفاقات کمرنگ به اندازه اقدام اصغر پور محمدی قابل توجه نبود . ظهر چهارشنبه معاون سیما به اتفاق دیگر معاونان سرافراز به دفتر علی لاریجانی رفتند . البته به جز پیمان جبلی معاون خبر که در ماموریت به سر می برد و حجت الاسلام موسوی مقدم معاون امور مجلس و استانها که در همان روز عزادار فوت پدرش بود و به خارج از تهران رفته بود، دیگر معاونین سرافراز ، پورمحمدی را تا دفتر لاریجانی همراهی کردند.

 

هرچند خبر دقیقی از جزئیات گفت و گوی این جلسه در اختیار نیست اما نکات قابل توجهی در این شبه بیتوته معاونین رسانه ملی در خانه ملت وجود دارد :

با شایعاتی که درباره اختلاف سرافراز و پورمحمدی شنیده می‌شد و تا اندازه زیادی قطعیت پیدا کرده بود، مشخص نیست که این دیدار با چه هدف ویژ‌ه‌ای صورت گرفته بود.

 

علاوه بر آن به نظر می رسد عمده ترین مشکل دوره یک و نیم ساله هدایت رسانه ملی توسط سرافراز و تیم معاونانش ، به محتوای برنامه های نمایشی رسانه ملی مربوط است. افت مشهود کیفیت آنتن و نارضایتی مخاطب که متولی مستقیم آن البته رئیس تلویزیون و یا به عبارتی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین