کد خبر: 43082827
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395
خانه » حواشی » رسالت » «روشنگری» و «جهاد تبیینی»؛ مهم ترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رهبر معظم انقلاب مطرح کردند:

اساتید، قاریان و حافظان برترِ شرکت کننده در سی و سومین دوره ی مسابقات بین المللی قرآن کریم، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در محفل انس با قرآن در حسینیه ی امام خمینی رحمت الله علیه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش رسالات به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع شرکت ‌کنندگان در سی و سومین دوره‌ مسابقات بین ‌المللی قرآن کریم، ایمان به خدا و کفر به طاغوت را مبنای اصلی و واقعی اقتدار دانستند و با تأکید بر این که آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است، گفتند: امروز مهم‌ ترین وظیفه‌ علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریب‌کاری‌های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده‌ های قدرت‌ ها را نخورد و از تهدیدهای آن ها هم نهراسد.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان و دست‌‌اندرکاران این مسابقات، قرآن را محور «وحدت امت اسلامی» خواندند و افزودند: در شرایطی که سیاست ‌های استکبار بر ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان است، امت اسلامی باید با تمسک به این نعمت بزرگ الهی در مسیر وحدت و انسجام حرکت کند.

حضرت آیت‌الله خامنه ‌ای یکی از برکات جلسات قرآنی را انسِ قشرهای مختلف مردم به ‌ویژه جوانان با قرآن برشمردند و خاطرنشان کردند: امت اسلامی، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند تعالیم و مفاهیم و معارف قرآن است، زیرا واقعیات زندگی مسلمانان، فاصله‌ ی زیادی با قرآن دارد.
ایشان با اشاره به تلاش گسترده‌ ی قدرت‌ های طاغوتی برای ضربه زدن به اسلام و امت اسلامی، گفتند: آن ها می ‌دانند که اگر مسلمانان قدرت داشته باشند و صدای آنان رسا و بلند باشد، قادر به ظلم به ملت‌ ها نیستند و موضوع فلسطین به‌ عنوان غصب یک کشور اسلامی به فراموشی سپرده نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی، رمز غلبه بر این توطئه‌ ها را تمسک به قرآن و به‌ دست آوردن مبانی اصلی قدرت دانستند و افزودند: قدرت واقعی در «ایمان و پایداری» و «کفر به طاغوت» است.

حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای با اظهار تأسف از تمسک برخی کشورهای اسلامی به طاغوت به جای تمسک به خدا، تأکید کردند: کشورهایی که در منطقه، مجری سیاست‌ های آمریکا هستند، در واقع به امت اسلامی خیانت و زمینه‌ ی نفوذ آمریکا را فراهم می ‌کنند.

ایشان، ایمان و پایداری ملت ایران و ایستادگی آنان در مقابل زیاده‌ خواهی‌ های آمریکا را عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانستند و تأکید کردند: علت هراس قدرت ‌ها از ملت ایران و انواع توطئه‌ ها بر ضد این ملت، اقتدار بر مبنای اسلام است و دشمن از «اسلام مقتدر» و «اسلام شجاع» می‌ ترسد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که مواضع و عملکرد صادقانه جمهوری اسلامی ایران، عامل اصلی تاثیرگذاری ایران در میان مسلمانان و یکی دیگر از عوامل اقتدار نظام اسلامی است، خاطر نشان کردند: تاکنون نه وعده ‌های طواغیت توانسته ملت ایران را فریب دهد و نه تهدیدهای آن ها موجب ترس ملت شده است.

حضرت آیت ‌الله خامنه ‌ای یکی از نیازهای مبرم دنیای اسلام را، فریب نخوردن در قبال وعده‌ های قدرت ها و نهراسیدن از تهدیدهای آن ها دانستند و افزودند: امروز مهم ترین وظیفه همه در امت اسلامی به‌ویژه علما، روشنفکران و تحصیل ‌کردگان کشورهای اسلامی، مبارزه برای روشنگری و جهاد تبیینی درباره حقایق دنیای اسلام است.

ایشان، ظهور گروه های تروریستی تکفیری در منطقه و ایجاد جنگ و اختلاف میان مسلمانان به نیابت از دشمنان را نتیجه گمراهی و فقدان روشنگری برشمردند و گفتند: باید از محافل قرآنی برای روشنگری، استفاده کرد و کسانی که از کشورهای مختلف به این محافل می آیند، باید ملت ‌های خود را ارشاد و آگاه کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که کمک و نصرت الهی منوط به حرکت ملت‌ های اسلامی است و این حرکت در گرو جهاد تبیینی است، خاطر نشان کردند: تردیدی وجود ندارد که «جبهه کفر»، سرانجام در مقابل «جبهه اسلامی مبارز و مجاهد» وادار به عقب نشینی خواهد شد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین