کد خبر: 43722836
تاریخ انتشار: شنبه 01 خرداد 1395
خانه » حواشی » پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری » حجم بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب ، غافلگیر کننده بود.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
محمدرضا زائری در بازدید از غرفه خانه کتاب؛

به گزارش چی 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری:

حجت الاسلام محمد رضا زائری، استاد حوزه و دانشگاه، ضمن بازید از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در غرفه خانه کتاب واقع در سالن ملل حاضر شد و به گفت و گو با مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل خانه کتاب پرداخت.
به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، حجت الاسلام زائری در بازدید از غرفه خانه کتاب گفت: دیدن این حجم از بازدید کنندگان در نمایشگاه کتاب برام بسیار غافلگیر کننده بود و به نظرم نگرانی های ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب برطرف شده است.
وی برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب را بهتر از مصلی دانست و گفت: افرادی که تعلق فرهنگی جدی به کتاب دارند با تغییر مکان برگزاری نمایشگاه از میزان تعلق آنها کم نمی شود.
زائری تاکید کرد: هر چه فاصله نمایشگاه کتاب دور شوند من نیز مانند تمام مردمی که از شهرستان برای بازدید از نمایشگاه می آیند، از نمایشگاه و کتاب های جدید آن بازدید می کنم.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه مخاطبان می توانند از فرصت ده روزه نمایشگاه کتاب برای خرید کتاب های متنوع و چاپ جدید استفاده کنند، گفت: نمایشگاه کتاب فرصت دید و بازدید فرهنگی را برای نویسندگان و ناشران فراهم می کند.
وی بیان کرد: کارکرد نمایشگاه فقط عرضه کتاب نیست. بلکه کارکردهای جانبی دیگری هم دارد که یکی از آنها امید بخشی در فضای فرهنگی است.
زائری گفت: در این فرصت چند ساعته که در نمایشگاه بودم با دوستان زیادی در موضوعات مختلف تبادل دیدگاه و نظر کردم که ممکن بود در فضای دیگر این فرصت برای من فراهم نمی شد.
وی گفت: این فضا برای ما امکانات تفریحی فراهم می کند هرچند بخشی از نمایشگاه، کارکرد تخصصی در مورد تازه های نشر دارد و بخشی هم فراهم کردن ارتباطات بین ناشران و نویسندگان است. به عبارتی کارکرد فرهنگی و اجتماعی نمایشگاه کتاب قابل تامل است.
زائری در پایان گفت: در نمایشگاه فضای کتاب با لذت همراه است چرا که کتاب نقطه اشتراک همه ما است و از هر طیف، سلیقه وصنفی در این فضا با هم جمع می شوند.
بیست ‌و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین