کد خبر: 44350903
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 خرداد 1395
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » نشست فصلی مدیران و معاونان فرهنگی مدارس استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسکندری معاون محترم فرهنگی تبلیغی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه های علمیه خواهران باید ابتدا مشکلات فرهنگی جامعه را بشناسند و سپس با تعیین اولویت ها ، مفاهیم دینی را در سطح جامعه تبلیغ کنند و اصلاح فکر و اندیشه ها را هدف قرار دهند.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

بسم الله الرحمن الرحیم

نشست فصلی مدیران و معاونان فرهنگی مدارس استان

با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسکندری معاون محترم فرهنگی تبلیغی مرکز

 

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به بحث حجاب و عفاف در جامعه ، گفت : حوزه های علمیه خواهران باید ابتدا مشکلات فرهنگی جامعه  را بشناسند  و سپس با تعیین اولویت ها ، مفاهیم دینی  را در سطح  جامعه تبلیغ کنند و اصلاح فکر و اندیشه ها را  هدف قرار دهند.

وی با اشاره به  ظرفیت های موجود در بقاع متبرکه ، گفت :  باید بقاع متبرکه را به عنوان قطب فرهنگی در نظر گرفت و از فرصت های موجود در بقاع متبرکه که  فرصت های خوبی برای تبلیغ است ، استفاده نمود.

معاون فرهنگی –تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور افزود : حوزه های علمیه خواهران باید الگوهای موفق تبلیغ را بشناسند و با راهکارها و روش های تبلیغی که موفق بوده و نتایج موثر تری داشته است، آشنا شوند  و آنها را در راه تبلیغ به کار گیرند.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید نواب حسنی مدیر حوزه علمیه خواهران استان ، ضمن ارائه ی گزارشی از فعالیت های فرهنگی- تبلیغی مدیریت استان ، بیان داشت : مدیریت استان اهتمام ویژه ای به امور فرهنگی –تبلیغی مدارس استان داشته و با برگزاری جلساتی از جمله جلسات کارگروه تبلیغ  و نشستهای مشورتی مدیران مدارس  با رویکردی فرهنگی ، ضمن احصاء مشکلات موجود ، راهکارهایی را جهت برطرف کردن موانع ، ارائه  و برنامه هایی را اجرا نموده است.

وی به برگزاری نشست های مشترک مدیریت استان با ادارات  ، نهادها  و سازمانها  اشاره و گفت : مبلغات باید در سطح  جامعه به خوبی دیده شوند و از ظرفیت ها و توانمندی های آنان در جهت تعمیق باورهای دینی استفاده نمود که  بحمدالله ادارات و سازمانهای استان  نیز در این زمینه ، تعامل بسیار خوبی با حوزه های علمیه خواهران استان دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی افزود : برگزاری دوره های مهارت افزایی مبلغان ، یکی از اهداف اصلی مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان می باشد که تاکنون در این زمینه  د.وره هایی از جمله  تربیت مربی فیض نور  و نیز نشست فاطمی ، برگزار شده است.

در این نشست همچنین مدیران و معاونان فرهنگی مدارس استان ایلام به ارائه ی گزارشی از فعالیت های فرهنگی –تبلیغی  و نیز مشکلات خود ، به شرح ذیل  پرداختند :

- سرکار خانم عابدی مدیر مدرسه ی زینبیه ایوانغرب :

ایشان با ارائه ی اهم فعالیت های  فرهنگی مدرسه ، گفتند : در مدرسه ایوانغرب ، جلسات اخلاقی به صورت دائم با حضور امام جمعه ی شهرستان جناب آقای لروند برگزار میشود . همچنین در امور قرآنی نیز ، با همکاری سازمان تبلیغات ، دوره های روخوانی و روانخوانی ، تجوید ، حفظ قرآن و ... در 120 ساعت آموزشی برگزار گردید.

ایشان برگزاری اردوی طلیعه ی حضور  سال جاری از طرف مدیریت استان  را بسیار تأثیرگذار دانستند و استمرار  چنین برنامه هایی را درخواست داشتند .

همچنین در خصوص مسابقات کتابخوانی شهید مطهری گفتند : با توجه به استقبال طلاب و نیز کسب مقامهای کشوری در مسابقات کتابخوانی از سوی طلاب ، مدرسه جهت تهیه ی کتابها  با مشکل روبه روست و در صورتی که از طرف مرکز مساعدتی جهت تامین کتابها شود ، حضور  و موفقیت طلاب  بیشتر از این خواهد شد .

معاون فرهنگی مدرسه نیز مشکل کمبود رایانه و عدم اتصال همیشگی به اینترنت را ، از جمله مشکلات فرهنگی مدرسه عنوان کردند .

-  سرکار خانم اشرفی مدیر حوزه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها ) مهران :

ایشان از  بازدید حجت الاسلام ولمسلمین اسکندری از مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها ) ، در ایام نوروز  تشکر نموده و آن را نشان از تعهد انسانی و دغدغه ی معاون محترم فرهنگی تبلیغی مرکز، در خصوص حوز ه ها دانستند .

معاون فرهنگی مدرسه  نیز بعداز تشکر و قدردانی از بازدید حجت الاسلام والمسلمین اسکندری از مدرسه حضرت زینب  (سلام الله علیها ) ، به موارد ذیل جهت ارتقاء سطح فرهنگی –تربیتی مدرسه اشاره نمودند :

- برگزاری دوره های بلند مدت جهت تربیت متخصص فرهنگی

- برگزاری جلساتی با حضور فعالان عرصه ی فرهنگی که در امور فرهنگی موفق بوده اند ، جهت کسب تجربه و دریافت  راهکار برای  اجرای امور فرهنگی

- برگزاری جلسات آنلاین با حضور معاون فرهنگی مرکز

- ارسال  ویدئو سخنرانی اساتید  اخلاق کشوری از سوی مرکز به مدارس

- کم شدن ساعات فرهنگی  (5 ساعت در هفته )

- کمبود بودجه فرهنگی

- لحاظ نمودن فضایی به عنوان باشگاه  در ساختمان مدارسی که در حال ساخت می باشند . 

- سرکار خانم موسوی مقدم مدیر مدرسه ی فاطمه زهرای اطهر (سلام الله علیها ) ایلام:

با توجه به بازدید حجت الاسلام والمسلمین اسکندری از مدرسه ایلام و عنوان نمودن  فعالیت ها و مشکلات مدرسه در جلسه ی بازدید  ، مدیر مدرسه  ضمن خیر مقدم  و تشکر از بازدید ایشان ، از توجه معاون محترم فرهنگی تبلیغی مرکز ، تقدیر و تشکر نمودند .

سرکار خانم علیدادی معاون فرهنگی مدرسه  ایلام ، همزمانی مسابقات کتابخوانی شهید مطهری با جشنواره قرآنی  در یک ترم را به عنوان یکی از عواملی که باعث کم رنگ شدن حضور طلاب در این مسابقات می گردد ، عنوان نمودند .

-  سرکار خانم امیدی مدیر محترم مدرسه فاطمیه دهلران :

مدیر مدرسه دهلران به  حضور خوب مبلغان در سطح شهرستان  اشاره و گفتند : مبلغان این مدرسه ، در سازمانها ، مدارس ، ادارات و ... به تبلیغ مشغولند.

ایشان از حجت الاسلام والمسلمین  حسنی جهت پیگیری مجدانه ثبت زمین  مدرسه  ، تشکر نموده و مشکل عدم  وجود خوابگاه در مدرسه را مطرح نمودند .

معاون  فرهنگی مدرسه نیز موارد ذیل را عنوان نمودند :

- عدم استفاده بهینه مدرسه از  مسابقات و دوره های آنلاین به دلیل مشکلات  شبکه در سطح شهرستان

- کم شدن  5 ساعت  فرهنگی

- مشکل هم زمانی  مسابقات جشنواره قرآنی  با امتحانات میان ترم

- تجدید نظردرخصوص امتیازی که برای ورزش صبحگاهی در نظر گرفته شده، با توجه به زمان محدود صبحگاه

- در نظر گرفتن حق الزحمه برای مبلغان

- سرکار خانم سیاحی معاون محترم مدرسه جوادالائمه (علیه السلام ) آبدانان :

ایشا ن اهم فعالیت های اجرا شده و نیز مشکلات  مدرسه را به شرح ذیل عنوان نمودند :

- برگزیده شدن  تعدادی از طلاب و مبلغان در مسابقات فرهنگی  ، پژوهشی و آموزشی مرکز و سایر سازمانها

- حضور مستمر مبلغان در نماز جمعه

- دعوت مستر از کارشناسان و پزشکان توسط مدرسه

- درخواست بازدید معاون محترم مرکز از مدرسه آبدانان

- درخواست  صدور کارت معاونت برای معاونین مدارس

- درخواست افزایش بودجه ی  مربوط به امور قرآنی

لازم به ذکر است مدرسه فاطمیه سرابله ، گزارش فعالیت های فرهنگی و نیز مشکلات مدرسه را در جلسه ی بازدید حجت الاسلام والمسلمین  اسکندری ، مطرح نمودند .

در پایان این جلسه ، از معاونین فرهنگی مدارس ، تجلیل شد .

 

 

 

گزارش بازدید حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای  اسکندری (زیدعزه)

معاون محترم فرهنگی – تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور

از مدرسه ی علمیه ی فاطمه زهرای اطهر (سلام الله علیها ) ایلام

 

 

نشست حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسکندری با کادر مدرسه 

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حسنی مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان ، ضمن خیر مقدم،گزارش مختصری از اهم فعالیتهای فرهنگی –تبلیغی مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(سلام الله علیها) ، بیان فرمودند.

در ادامه جلسه ، سیده فاطمه موسوی مقدم مدیر مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(سلام الله علیها) ایلام ، ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی و تشکر از حمایت و تلاش مجدانه حجت الاسلام والمسلمین حسنی در راستای برطرف نمودن مشکلات مدرسه ، فعالیت های ذیل را به عنوان اهم فعالیت های فرهنگی - تبلیغی  مدرسه عنوان نمودند :

برگزاری مناسبتهای  مذهبی ؛ برگزاری کارگاه های مختلف برای طلاب مشغول به تحصیل، فارغ التحصیل و ائمه جماعت با همکاری سازمانها و نهادها؛ پیگیری امور مزدوجین؛ رسیدگی و اهداء کمک نقدی و غیر نقدی  به طلاب نیازمند به صورت ماهیانه یا فصلی ؛ پیگیری وضعیت طلابی که  بیماری های خاص دارند و اهداء کمک  نقدی به آنان ؛ ارائه مشاوره در زمینه های مختلف اعم از خانوادگی، تحصیلی، اعتقادی، کلامی به طلاب وعموم ؛ اعزام مبلغ به خوابگاه دانشجویان، مدارس ، مساجد ، مصلی نماز جمعه (جهت پاسخ گویی به سوالات شرعی، اعتقادی، قرآنی و تفسیری) ؛ برگزاری کلاسهای طرح تابستان برای عموم بانوان وکودکان و نوجوانان در تابستان سال94 ؛ برپایی نمایشگاه به مناسبت های مختلف از جمله ماه محرم ، هفته دفاع مقدس و... ؛ تعامل و همکاری باسازمان ها و نهادهای استان از جمله هلال احمر، بسیج طلاب، ارشاد اسلامی، استانداری، سازمان تبلیغات، کانون مساجد و....

ایشان  در ادامه به بیان مشکلات موجود در مدرسه پرداخت و موارد ذیل را عنوان نمودند :

 مدرسه جهت حمایت از طلابی که بچه ی شیرخوار دارند، امکانات مهد کودک فراهم نموده اما با توجه به اینکه  طلاب مذکور بی بضاعت بوده و توانایی پرداخت شهریه را ندارند ، مدرسه متقبل  پرداخت حق الزحمه مربیان شده  و این عمل برای مدرسه هزینه آور هست. لذا درخواست می شود ، مرکز برای این نوع برنامه ها ، بودجه ی خاصی در نظر بگیرد .

طلاب خوابگاهی در طبقه ی سوم مدرسه اسکان داده شده اند  . با توجه به اینکه طبقه ی سوم  ( و دوم ) فاقد سرویس بهداشتی و آبدارخانه می باشد  ، مشقاتی برای خواهران خوابگاهی به وجود آمده است. اگر چه که تاکنون تلاشهایی جهت دریافت بودجه و ساخت سرویس بهداشتی در طبقات دوم و سوم ،صورت گرفته اما هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

پس از گزارش سرکار خانم موسوی مقدم ، حجت الاسلام والمسلمین اسکندری معاون فرهنگی - تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، ضمن تقدیر و تشکر از کادر اجرایی مدرسه و تبریک میلاد حضرت علی(علیه السلام) گفتند : توفیقی  را که خداوند متعال به شما  عنایت نموده ، ساده نگیرید و خداوند به هر کسی چنین توفیقاتی نمی دهدکه در راه تحصیل علم و دین و خدمت به فرهنگ جامعه و رشد و تعالی انسانها قدم بردارد. خدمات فرهنگی با هیچ خدمت دیگری ،قابل مقایسه نیست .ارائه ی خدمات فرهنگی و دیگر خدمات به مردم ، همه ارزشمند است اما کفه این دو خیلی با هم متفاوت است، کفه رشد و تعالی انسانها در مسیر بندگی خداوند و نیز برطرف نمودن  سایر نیازهای مردم ، هر دو در مسیر خشنودی خداوند قرار دارد و هر دو ارزشمند است ، ولی  کار فرهنگی که  هم راستا با   هدف  خلقت و سعادت بشریت  است ، ارزشمند تر  است.

ایشان افزودند : تلاش ما براین است که  تحصیل طلاب در مقاطع سطح سه و چهار را با اهتمام بیشتری پیگیری نماییم    و تأسیس  مدارس سطح سه به ویژه در رشته های قرآنی و  تربیتی ، در کشور ، ضروری است . البته باید توجه داشت آن چیزی را که در حوزه ها باید به جد ، پیگیری شود ، افزایش کیفیت است نه کمیت ، اگرچه که کمیت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد . باید مسیر علم و دانش را برای خواهران به صورت پیوسته ایجاد کنیم. در حال حاضر حوزه های خواهران حدود37هزار  فارغ التحصیل سطح دو داشته و از این تعدا قریب به پنج هزار در سطوح سه و چهار مشغول به تحصیل هستند . اما  باید بستری  فراهم شود که تمامی خواهران ادامه تحصیل دهند و  توانمندی علمی خواهران  را که در سطح فرهنگ سازی کشور بسیار کارآمد و مؤثر است ، ارتقا بخشید .

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با اشاره به مشکلات و دغدغه های  امر ازدواج طلاب  فرمودند : باید شوق  به ازدواج ، در بین خواهران طلبه تقویت گردد و تلاش شود که  طلاب را  علاوه بر درس خواندن و ادامه تحصیل ،  به امر مهم و خطیر ازدواج سوق داد. بعد از ازدواج  نیز مهارتهای زندگی وآموزشهای لازم برای خواهران بیان و تبیین شود و سبک زندگی موفق  طلبگی را به آنان یاد داد تا طلبه هم بتواند زندگی گرم و خوب و با معنویتی داشته باشد و هم بتواند مبلغ خوبی برای دین بوده و در این زمینه در اجتماع فعال باشد .

ایشان در پایان به برنامه های آتی مرکز در امور فرهنگی اشاره و گفتند : در رابطه با تبلیغ و فعالیتهای تبلیغی ، برنامه های جدیدی تدوین شده است که هدف از آنان ، تبدیل نمودن حوزه های علمیه خواهران به قطب فرهنگی است  و طلاب فارغ التحصیل در این امر مهم  ، نقش چشمگیری دارند که آموزش مبلغان و توانمند کردن آنان ، باعث می شود که مبلغ  ، تبلیغ موفق ، جذاب و مؤثری داشته باشند.

 

نشست حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسکندری با طلاب مدرسه 

 

سیده فاطمه موسوی مقدم مدیر مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(سلام الله علیها)، ضمن خیر مقدم و تبریک میلاد باسعادت مولا علی(ع) گفتند :« خواهرانی  که امروز به عنوان طلبه در حوزه های علمیه خواهران استان ایلام ، حضور دارند ، فرزندان پدران و مادران با استقامت دوران دفاع مقدس هستند که امروز در فراگیری و نشر علوم و معارف اسلامی تلاش می کنند. خداوند را شاکر وسپاسگزاریم که مدرسه ما مورد عنایات مرکز قرار گرفته و در این سال تحصیلی میزبان معاونت محترم پژوهش، معاونت محترم آموزش بودیم و امروز نیز  پذیرای معاون محترم فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران جناب حجت الاسلام والمسلمین اسکندری هستیم و این عنایت را مرهون زحمات بی شائبه مدیریت محترم استان می دانیم .»

در ادامه ی این نشست ،حجت الاسلام والمسلمین اسکندری معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران نیز ضمن تبریک فرارسیدن ایام البیض و میلاد باسعادت حضرت علی(ع) گفتند : « ماههای رجب، شعبان و رمضان ماهای بندگی خداوند است .در این سه ماه باید با قرآن و ولایت و عبادت و خودسازی آشنا شویم . در ایام البیض روزه گرفتن بسیار فضیلت  داردکه امسال این ایام در روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه قرار گرفته است، روزه گرفتن برای خودسازی و مبارزه با نفس بسیار فضیلت دارد.

ایشان به تأثیر دعا در این ایام اشاره و افزودند : دعا، برنامه زندگی و درست زندگی کردن است،به عنوان مثال کسی که می خواهد امامت را بشناسد زیارت جامعه کبیره را بخواند که یک برنامه مهم برای زندگی است و  فقط مفهومشان زیارت کردن نیست بلکه دارای معارف ناب  اعتقادی اخلاقی می باشد .

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری به ارزش و ضرورت انس طلبه با کتاب اشاره و فرمودند : انس با کتاب چه در ایام تحصیل و چه در ایام غیر تحصیل ضروری است، طلبه ایی که با کتاب انس داشته باشد موفق است اما  طلبه ایی که انس با کتاب ندارد و هدفش فقط نمره باشد ، موفق نیست، باید در زندگی طلبگی برنامه داشت وزندگی با تدبیر ، سبب موفقیت می شود ، رمز موفقیت ما در تدبر و تفکر است و در آیات و روایات هم بسیار  به تفکر و تدبر سفارش شده است . رمز موفقیت برای طلبه تفکر وتدبر در خلقت و آفرینش است، تفکر در آیات انفسی، سبب تقویت ایمان می شود.

 

لازم به ذکر است در پایان این نشست از  اساتید فعال  که در تابستان سال94 در برگزاری کلاسهای طرح تابستان برای طلاب و بانوان سطح  شهر ، همکاری داشتند و نیز  از طلاب برتر مسابقات  جشنواره ی قرآنی وکتابخوانی ، تقدیر شد.

 

 

نشست حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسکندری

با مشاوران مدارس علمیه خواهران استان

استان ایلام دارای 6 مدرسه علمیه  خواهران می باشد و تعداد مشاوران مدارس استان ،4 نفر است و سه نفر نیز جهت شرکت در دهمین فراخوان جذب و گزینش مشاور، معرفی شده اند که در صورت  تأیید آنان ، کادر مشاوران مدارس استان ، تکمیل خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری ، در این جلسه ،در خصوص کار مشاوره فرمودند : مشاوره امر دقیق و پیچیده ای است و ارائه ی آموزش های لازم به مشاوران ، ضرورت دارد و مرکز در حال برنامه ریزی ، جهت رسیدن به این امر می باشد.

ایشان در خصوص برنامه های آتی مرکز برای ارتقاء سطح علمی مهارتی مشاوران گفتند: یکی از برنامه ی مرکز، برگزار ی دوره آموزشی پودمانی در سه رشته ی مشاوره خانواده ،مشاوره ی تحصیلی وبهداشت روان ، می باشد که قرار است به عنوان یک طرح جامع برنامه ریزی و اجرا  گردد .

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز ، افزودند : انتشار یک نشریه تخصصی مشاوره نیز می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات  طلاب مدارس باشد که این نشریه نیز در حال تولید است .

 در ادامه این نشست ، حجت الاسلام والمسلمین حسنی مدیر حوزه خواهران استان ایلام ، با تشکر از زحمات مشاوران،  گفتند : برخورد مشاوران در مدارس باید به گونه ای باشد که بتوانند اعتماد طلاب را جلب کنند و طلاب به راحتی برای مشاوره رجوع نمایند.

ایشان افزودند : با توجه به اهمیت امر ازدواج ، یکی از مسائلی که باید  در مدارس علمیه به شکل ویژه  به آن  پرداخته شود ، مشاوره ی قبل از ازدواج و ارائه ی معیارهای صحیح انتخاب است . اگر این امر مورد توجه قرار بگیر آمار طلاق در بین طلاب ، به صفر خواهد رسید .

در این نشست ، مشاوران رسمی مدارس علمیه خواهران حضور داشتند که  به بیان  فعالیت های انجام شده در مدرسه پرداختند . همچنین مشکلات مربوط به امر مشاوره نیز در مدارس بررسی گردید :

-سرکار خانم روان بد مشاور محترم مدرسه علمیه زینبیه ایوانغرب :

ایشان در ابتدا به مشکلات عمده ی طلاب مدرسه زینبیه ایوانغرب اشاره و گفتند : اهم  مشکلات طلاب در زمینه ی : ازدواج و ملاک های انتخاب همسر ، مشکلات تحصیلی و آموزشی  ، اختلافات خانوادگی ، وسواس وافسردگی می باشد که از بین این موارد نیز مبتلایان به وسواس ، بیشترند . به همین علت نیاز به برگزاری دوره های نحوه ی درمان وسواس ، برای مشاوران است . همچنین تجهیز کتابخانه ها به کتابهای روانشناسی و مشاوره ای نیز  میتواند مشاور ان مدارس را در زمینه ی ارائه ی مشاوره ی صحیح یاری دهد .

- سرکار خانم حسینی  مشاور محترم مدرسه علمیه فاطمیه دهلران :

ایشان  ضمن تشکر از راه اندازی سامانه مشاوران ، گفتند : از این سامانه و از نظرات  و راهکارهای مطرح در آن  در ارائه ی مشاوره به طلاب بهره می گیرند . همچنین با توجه به اینکه مراجعه به مشاور  جهت استفاده از راهنمایی های او هنوز به خوبی در بین طلاب  جا نیفتاده ، طلاب بیشتر به مشاوره ی مکاتبه ای روی می آورند و از طریق نوشتن نامه سوالات خود را مطرح  میکنند و جوابها در برد مشاوره ، نصب می شود .

خانم حسینی  بیشتر  مشکلات طلاب را در امور ازدواج و ملاک های انتخاب همسر ،کم رویی و  وسواس عنوان کردند. همچنین درخواست داشتند با توجه به تاثیر اردوهای خارج از استان در روحیه ی طلاب ، بودجه ی مربوط به اردو ها افزایش یابد .

- سرکار خانم نیک سرشت از طرف مشاور محترم مدرسه فاطمیه سرابله :

ایشان سال 94 را در حوزه علمیه سرابله ،  به لحاظ آمار ازدواج ،سال پرباری  دانستند و گفتند : به علت وساطت مشاور و مدیر مدرسه در امر ازدواج طلاب ، در این سال تعدادزیادی از طلبه ها ، متاهل شدند . همچنین مشاور، نه تنها به طلاب مدرسه  ارائه ی مشاوره می دهند بلکه روستاهای اطراف را نیز در این زمبنه پوشش میدهند و تعداد زیادی  از  روستاهای اطراف جهت مشاوره  ، به ایشان حضوری یا تلفنی ، مراجعه میکنند .

 

لازم به ذکر است  سرکار خانم صفربگی مشاور محترم مدرسه فاطمه زهرای اطهر (سلام الله علیها ) به دلیل تشرف به عتبات عالیات، در جلسه حضور نداشتند و مطالب حیطه ی مشاوره ،در بازدید از مدرسه ایلام ، از سوی مدیر و معاون فرهنگی مدرسه ، به صورت کلی مطرح شد .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین