کد خبر: 44363990
تاریخ انتشار: سه شنبه 04 خرداد 1395
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » فعالیت رسمی 1500 طلبه خواهر در آموزش و پرورش
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نشست کارگروه تخصصی تبلیغ ستاد همکاری های حوزه های علمیه خواهران و آموزش و پرورش در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آقای رحیمی»، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش، «پژوهش و تحقیق»، «منابع انسانی»، «برنامه‌ریزی درسی» و «امور تربیتی و تبلیغ» را از کارگروه‌های مختلف این ستاد دانست و گفت: حوزه‌های علمیه خواهران همکاری بسیار خوبی با این ستاد دارد.
وی همچنین از برگزاری 35 جلسه و تصویب 86 مصوبه در سال 94 توسط ستاد همکاریهای حوزه‌ و آموزش و پرورش خبر داد و یادآور شد: در کارگروه تبلیغ مصوبه‌‌هایی مانند تدوین و تصویب دستورالعمل اعزام مبلغ مناسبتی، بررسی سامانه جامع اعزام مبلغ و آسیب شناسی اعزام مبلغ تصویب شده است.
معاون پژوهش و برنامه‌ریزی ستاد همکاریهای حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش، تدوین و تصویب آیین‌نامه حمایت از پایان‌نامه‌های طلاب سطح سه و چهار در حوزه تربیت رسمی و غیر رسمی، تدوین 42 عنوان پژوهش به عنوان اولویت‌های پژوهشی، عضویت نماینده حوزه علمیه در شورای علمی و پژوهشی آموزش و پرورش و بالعکس و طراحی و ایجاد رشته‌های تعلیم و تربیت اسلامی را از مصوبات کارگروه پژوهش این ستاد برشمرد.
وی ادامه داد: در کارگروه برنامه‌ریزی درسی نیز طرح برگزاری دوره آموزش شیوه‌های تألیف کتاب درسی برای طلاب، حضور نماینده‌ای از حوزه‌های علمیه در کارگروه درسی سازمان پژوهش و راه‌های مشارکت حوزه در تدوین مجلات رشد به تصویب رسیده است.
آقای رحیمی همچنین از تدوین محتوای دینی مورد نیاز برای معلمان اعزامی به خارج از کشور و توانمندسازی دانش آموختگان حوزه‌های علمیه شاغل در آموزش و پرورش را از دست‌آورده‌های کارگروه منابع انسانی ستاد همکاریهای حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اکنون 2713 طلبه در آموزش و پرورش شاغل رسمی هستند که از این تعداد 1500 نفر بانوان طلبه هستند.
وی همچنین بر ظرفیت ‌شناسی و ظرفیت سنجی حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تأکید کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین