کد خبر: 44601721
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 خرداد 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » واکنش آیت الله العظمی نوری همدانی به برخی تلاش ها برای دو قطبی کردن جامعه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی به برخی تلاش ها برای دو قطبی کردن جامعه واکنش نشان دادند و این مساله را خواسته دشمن و عامل ضعف کشور دانستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، عزت مسلمانان را بسیار مهم دانستند و گفتند: مسؤولان هر کجا صحبت می کنند تکیه گاه شان عزت و قدرت مسلمانان باشد.

ایشان این مساله را برای دیپلمات ها بسیار مهم دانستند و افزودند: هر کجا میان ما و دنیای کفر صحبت و مذاکره ای بوجود می آید موضع گیری ها باید عزت مندانه و متضمن قدرت اسلام باشد. مرجع عالیقدر نرمش در مقابل دشمنان را عامل جری شدن آنان دانستند و تصریح کردند: هر کجا نرمش نشان دهیم آنها سلطه بیشتری پیدا می کنند و این مساله نیز برای ما تجربه و ثابت شده است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اهمیت وحدت و اتحاد در جامعه، بر لزوم پرهیز از دو قطبی کردن جامعه که موجب ضعف و ذلت است، تاکید کردند. معظم له شاخص قدرت نظام اسلامی را اراده رهبری ذکر و تصریح کردند: همه باید با این اراده گام برداریم؛ کسانی که سعی می کنند جامعه را دو قطبی کنند و دو قطبی نشان دهند این موجب ضعف است، اراده رهبری حاکم بر تمام اراده ها است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رایزنی مقامات کشورمان با عربستانی ها برای پیگیری موضع اعزام حجاج، اظهارداشتند: تاکید همیشگی ما این است که تحت هر شرایطی عزت و امنیت مسلمانان و حجاج ایرانی باید حفظ شود.ما در صورتی حاضر هستیم به حج برویم که کرامت، امنیت و عزت زائران حفظ شود؛ امیدواریم مقامات کشورمان با این نتیجه از سفر به عربستان باز گردند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین