کد خبر: 44826882
تاریخ انتشار: پنجشنبه 06 خرداد 1395
خانه » حواشی » رسالت » 4 عرصه مقابله دشمن با انقلاب اسلامی ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در کشور سوریه تبیین کرد:

حجت الاسلام والمسلمین طباطبائی در کارگاه نقد عالمانه منبر، مقابله فیزیکی، تهاجم فرهنگی، ایجاد انحراف در شعارهای انقلاب و محدود ساختن انقلاب در مرزهای ایران را به عنوان 4 میدان تهاجم دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران معرفی و عنوان کرد: حیات طیبه همان حیات انقلابی است؛ حیات طیبه را باید در زندگی مدافعان حرم جستجو کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل طباطبائی اشکذری، نماینده ولی فقیه در کشور سوریه در یکصد و نودمین کارگاه نقد عالمانه منبر ضمن ارائه نکاتی در مورد تبلیغ و منبر، تلاش همه‌جانبه دشمن برای جلوگیری از نفوذ انقلاب ایران در سایر کشورهای آزادیخواه را بی‌اثر دانست.

نکاتی در مورد تبلیغ و منبر

وی ضمن توصیه به حاضرین برای بهره بردن از برکات ماه‌های شعبان و رمضان، اعتمادبنفس، محکم سخن گفتن، پرداختن به موضوعات قرآنی و استخدام آیات و روایات در خدمت موضوع منبر را مورد تأکید قرار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبائی ضمن برشمردن برخی از فوائد جلسات نقد منبر عنوان کرد: این جلسات باعث می‌شود منبری به تک تک کلماتی که بیان می‌کند توجه داشته باشد.

وی افزود: حتماً سعی کنید عین متن عربی روایت ائمه اطهار علیهم‌السلام را در سخنرانی خود قرائت کنید، چراکه نورانیت احادیث در دل‌های مخاطبین اثر می‌گذارد.

نماینده ولی فقیه در کشور سوریه با اشاره به موضوع جلسه و یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد انقلابی ماندن حوزه علمیه، خاطرنشان کرد: حیات طیبه همان حیات انقلابی است؛ حیات طیبه را باید در زندگی مدافعان حرم جستجو کرد.

وی مبلغان دین را به مفهوم‌شناسی و ارائه موضوع بر مبنای آن تشویق و تأکید کرد: انتخاب موضوعات گسترده در سخنرانی باعث می‌شود هر چقدر هم که در مورد موضوع موردنظر صحبت کنیم، مطلب ناقص بماند و کامل نشود.

عامل اصلی موفقیت یک منبری

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبائی با بیان این‌که در روایات یک مبلغ را به اندازه یک ملت به حساب آورده‌اند، قرآن و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را محتوا و ابزار خداوند برای تبلیغ خواند و تصریح کرد: عامل موفقیت یک مبلغ و منبری همراه داشتن قرآن و سنت روی منبر است.

وی تمسک به قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام را عاملی برای جلوگیری از درماندگی در راه تبلیغ دانست و گفت: متأسفانه برخی از روحانیون فضای تبلیغ را به خوبی نشناخته‌اند و قرآن و حدیث را کنار گذاشته و به دنبال حرف‌های روزنامه‌ای رفته‌اند.

4 عرصه مقابله دشمن با انقلاب اسلامی ایران

نماینده ولی فقیه در کشور سوریه ابراز کرد: دشمنی‌های استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ایران از همان روزهای اول انقلاب آغاز شد و دشمن در 4 میدان مقابله فیزیکی، تهاجم فرهنگی، ایجاد انحراف در شعارهای انقلاب و محدود ساختن انقلاب در مرزهای ایران، به مقابله با انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

وی جنگ تحمیلی، 17 هزار شهید ترور، فعالیت‌های جاسوسی و کمک به انواع کودتاها در ابتدای انقلاب را برخی از دسیسه‌های دشمن در میدان مقابله فیزیکی با انقلاب اسلامی ایران برشمرد و در مورد تهاجم فرهنگی عنوان کرد: وقتی دشمن دید که نمی‌تواند از راه حمله فیزیکی و تحمیل جنگی طولانی انقلاب را از پای در بیاورد به سراغ استحاله از درون رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبائی ادامه داد: ایجاد تفکرات نوپدید، دین‌زدایی، وارد کردن ظاهر فساد و بی‌بندوباری در زندگی مردم، ترویج شبهات گوناگون از جمله در مورد ولایت فقیه و تأسیس شبکه‌های ماهواره‌ای مختلف از جمله اقدامات دشمن برای تحقق استحاله انقلاب اسلامی بود.

فتنه 88 استحاله از درون بود

وی مطرح کردن نقد و شبهه در مورد ولایت فقیه در روزنامه‌های ایران را نیز نوعی تهاجم فرهنگی عنوان کرد و گفت: فتنه 78 و 88 برای براندازی نظام طراحی شده بود اما این یک طراحی نظامی نبود، بلکه استحاله از درون بود.

نماینده ولی فقیه در کشور سوریه با بیان این‌که سومین گام استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب ایران به تلاش برای تغییر شعارها و آرمان‌های آن مربوط می‌شود، بیان کرد: تلاش دشمن در این قسمت به حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و رواج شعارهایی چون «نه غزه، نه لبنان،...» مربوط می‌شود که دشمن سعی کرد با این ترفند ارزش‌های انقلاب را مخفی کند و خواسته‌های ملی و نژادی را بر سر زبان‌ها بیندازد.

وی تلاش مسئولین دولت در جریان مذاکرات را قابل تقدیر دانست و گفت: دشمن می‌خواست با استفاده از برجام، نگاه ارزشی و شعارهای انقلاب را از ما بگیرد و دست ایران را از کمک‌رسانی به ملت‌های مظلوم قطع کند.

مصداق بارز ناشکری

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبائی اشکذری تلاش‌های دشمن در محدودسازی انقلاب ایران به مرزهای جغرافیایی‌اش را ناموفق دانست و تأکید کرد: اندیشه‌های امام خمینی (ره) و شیعه تابع مرزهای جغرافیایی نیست.

وی هم‌چنین بحران سوریه و راه انداختن جنگ‌های نیابتی در منطقه را در جلوگیری از انتشار تفکر برخاسته از انقلاب اسلامی ایران بی‌اثر توصیف کرد و افزود: مبلغان باید مراقب باشند که در محافل اهل‌بیت علیهم‌السلام زبان دشمن نشوند و با قواعد او بازی نکنند.

نماینده ولی فقیه در کشور سوریه در پایان با اشاره به جایگاه والای رهبر معظم انقلاب در اذهان ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه گفت: برخی از دوستان منبری اکراه دارند که در منبرشان نامی از رهبر معظم انقلاب ببرند و این مصداق بارز ناشکری است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین