کد خبر: 45217634
تاریخ انتشار: شنبه 08 خرداد 1395
خانه » حواشی » رسالت » دشمن به اصل اسلام و اصل اعتقادات ما هجوم برده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رحیم پور ازغدی مطرح کرد:

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اهمیت صبر و تلاش و جهاد علمی در حوزه علمیه و بیان این که مبارزه با دشمنان اسلام در هر دورانی اقتضائات خاص خود را دارد اظهار کرد: امروز خطر خلع لباس و بمب و ترکش وجود ندارد و دشمن به اصل اسلام و اصل اعتقادات ما هجوم برده است. مبارزه امروز به این دلیل که ما وارثان انقلاب اسلامی و خون شهیدان هستیم بسیار مشکل تر است.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه علمیه خراسان، به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، نشست «حوزه علمیه تراز انقلاب» با حضور رحیم‌پور ازغدی در مدرسه عباسقلی خان شاملو مشهد برگزار شد.

رحیم‌پور ازغدی در این نشست با اشاره به مطرح شدن موضوعی تحت عنوان انقلابی ماندن حوزه در سخنان رهبر معظم انقلاب، در طرح مسئله سخنرانی خود عنوان کرد: اولین سؤالی که در این رابطه به ذهن می‌رسد این است که اگر انقلابی بودن در متن حوزه علمیه وجود دارد پس حوزه غیرانقلابی چیست و اگر انقلابی بودن چیزی بیرون از اسلام و سنت و دین است، پس زائد و مزاحم است و ضرورتی برای طرح آن نیست.

انقلابی و غیر انقلابی بودن مربوط به اصل حرکت انبیاء است

وی افزود: حوزه غیرانقلابی هم قابل تصور است و هم واقعیت دارد.

رحیم‌پور حوزه غیرانتقلابی را تشیع منهای انقلاب و روحانیت منهای مبارزه و مسئولیت‌های اجتماعی و انقلابی معرفی کرد و ابراز کرد: با تمام ارزش‌های شیعی به دو شکل انقلابی و غیر انقلابی می‌توان مواجه شد.

وی هم‌چنین با تأکید بر روحیه انقلابی اهل بیت علیهم‌السلام تصریح کرد: فاصله‌گذاری میان دو دسته انقلابی و غیرانقلابی مربوط به پس از انقلاب اسلامی ایران نیست، بلکه مربوط به اصل حرکت انبیاء اولیاء الهی است.

می‌خواهند مذهبی باشند اما خطر نکنند!

استاد حوزه و دانشگاه ضمن بیان روایت «الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی السنتهم و اذا محضوا بالبلاء قلّت دیانون» و با انتقاد از این‌که در طول تاریخ برخی از شیعیان همواره به دنبال این بوده‌اند که مذهبی باشند و خطر نکنند اظهار کرد: این افراد کارهای بی‌خطر و کارهایی که به مال و جان و خانواده آن‌ها ضرری نمی‌رساند را به خوبی انجام می‌دهند، اما آن لحظه‌ای که باید برای دین از خود بگذرند و محکم باشند، کم می‌آورند.

رحیم‌پور هم‌چنین با بیان این‌که منکر ارزش بسیاری از فعالیت‌های دینی و خدمات افراد مذهبی نیستم و با نام بردن از شهید نواب صفوی و آیت‌الله غفاری گفت: گمان نکنید روحانیونی که در دوره ستم با دستگاه جور مبارزه کردند و خود را در خطر انداختند و شلاق خوردند و زندان‌های طولانی و فقر و گرسنگی را تحمل کردند و تیرباران و اعدام شدند با سایر روحانیون در یک مرتبه‌ قرار خواهند گرفت.

قلب افراد غیرانقلابی‌ مریض است

وی خاطرنشان کرد: دین وسیله‌ای برای تذهیب و تزکیه و حکمت و قسط و دفاع از مظلومان است و هر کدام از آرمان‌های دین دشمنی دارد.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی سیاست را سرنوشت قدرت در جامعه و داخل شدن در آن را اجتناب‌ناپذیر دانست و در این رابطه توضیح داد: در مقابل دشمنان دین یا باید دین‌فروشی و خودفروشی کرد یا ایستاد و مقابله کرد و یا سکوت، که در هر سه صورت وارد سیاست شده‌ایم.

رحیم‌پور ازغدی در توصیف افرادی که در زمان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به بهانه عدم وجود حجت شرعی از جهاد سر باز می‌زدند، پس از نازل شدن آیات جهاد و قتال نیز به بهانه‌های گوناگون از این مهم طفره رفتند، عنوان کرد: این افراد قلب‌هایشان مریض است و علاوه بر خدا و خلق، به خودشان هم دروغ می‌گویند.

وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی هم روحانیون به دو دسته تقسیم شدند؛ دسته‌ای که در خط مقدم و صف اول مبارزه بودند و عده‌ای که به محض تشخیص خطر جا خالی کردند و سرگرم درس و بحث خود و جدای از تحولات اجتماعی زندگی کردند.

این استاد مطرح حوزه و دانشگاه در توصیف گروه دوم بیان داشت: متأسفانه برخی از افراد با استفاده از جایگاه روحانیت در پی مطرح شدن و کاسبی و پیدا کردن مرید هستند و این یک خیانت بزرگ است.

دشمن به اصل اسلام و اصل اعتقادات ما هجوم برده است

رحیم‌پور با تأکید بر اهمیت صبر و تلاش و جهاد علمی در حوزه علمیه، خطاب به طلاب حاضر در نشست گفت: مبارزه در هر دورانی اقتضائات خاص خود را دارد؛ امروز خطر خلع لباس و بمب و ترکش وجود ندارد و دشمن به اصل اسلام و اصل اعتقادات ما هجوم برده است. مبارزه امروز به این دلیل که ما وارثان انقلاب اسلامی و خون شهیدان هستیم بسیار مشکل‌تر است.

وی در مورد جایگاه رفیع و بااهمیت انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در تاریخ شیعه سابقه ندارد که علماء شیعه با پشتیبانی مردم انقلاب کنند و حکومتی که تمام دنیا پشت او بوده است را کنار زده و حکومتی اسلامی تشکیل دهند؛ حتی در زمان اهل بیت علیهم‌السلام هم این اتفاق نیفتاده است.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان خطاب به افرادی که با نگاهی سطحی به آیات قرآن، خداوند را حافظ دین و اسلام می‌دانند و به این بهانه از خطر کردن در راه خدا طفره می‌روند تصریح کرد: این بدان معنا نیست که خداوند حافظ من و شماست؛ خداوند محافظ و نگاهدار اصل کتاب و اصل حقیقت الهی است تا نابود نشود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین