کد خبر: 45218673
تاریخ انتشار: شنبه 08 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » تذکر شدید ناطق نوری به حسن روحانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در دیدار اخیر حجت الاسلام ناطق نوری با آقای حسن روحانی، انتقادات جدی بیان شده است. آقای ناطق نوری در این دیدار از سخنان رئیس جمهور که راوی تقابل در حاکمیت است ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گزارش زمان، هفته‌نامه پنجره در شماره جدید خود نوشته به ماجرای تذکر حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری به حسن روحانی پرداخته و نوشته است: دو قطبی‌سازی در حاکمیت (پروژه شکست خورده دوم خرداد) از سوی برخی از مشاوران دولت یازدهم به رئیس جمهور پیشنهاد شده است. این پیشنهاد دوقطبی‌سازی سیاسی با ماهیت فراموشی وعده‌های اقتصادی دولت یازدهم پیش‌بینی شده است.

 

هفته نامه‌ مثلث در تحلیل سخنان اخیر حجت‌الاسلام روحانی آن را معطوف به وضعیت انتخاباتی دولت و هراس از دفاع از کارنامه خود دانست و در همین راستا نوشت: "شاید یک گمانه در مورد رفتار آقای رئیس جمهور این باشد که او خواهی نخواهی در شرایط فعلی و البته در سال 96 در قامت مدافع وضع موجود خواهد بود و رقبا هم حتما تلاش خواهند کرد که منتقد وضع موجود باشند.

 

همیشه این گونه است که مدافع وضع موجود بودن از منتقد بودن بسیار سخت‌تر است. روحانی می‌خواهد مدافع وضع موجودباشد چه اینکه او می‌داند دفاع از وضع موجود حتی در میان خودی‌ها هم میسر نیست. محاسبات عددی او در مورد زمان خروج از رکود و بهبود اقتصاد اشتباه از آب در آمده و آنچه در فرهنگ و سیاست داخلی گفته، چندان به نتیجه نرسیده است. در چنین شرایطی او هم با منتقدان سنتی‌اش مواجه خواهد بود و هم با کاهش حمایت؛ یعنی سرمایه اجتماعی سال 92.

او برای طبقه ضعیف کار چندانی نکرده و در همه آن چند سال طبقه هدفش را طبقه متوسط انتخاب کرده است اما حتی در این راستا نتوانسته دل طبقه بورژوا و خرده‌بورژوا را هم به دست بیاورد. پس فقط یک راه باقی مانده است باید منتقد وضع موجود شد! باید در جایگاه اپوزیسیون نشست و تقصیرها را گردن دیگری انداخت.این گویا ب

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین