کد خبر: 45641167
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی:عملکرد عربستان بر خلاف قرآن کریم است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با انتقاد از کارشکنی سعودی ها در مسیر اعزام حجاج ایرانی ، عملکرد مقامات سعودی را خلاف قرآن کریم دانستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در دیدار با حجت الاسلام سیدرضاتقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تبریک اعیاد شعبانیه، وظایف شورای سیاست گذاری ائمه جمعه را با اهمیت برشمردند و گفتند: این شورا نیازمند کادر سازی و تربیت نیروهایی است که بتوانند وظایف این شورا را به درستی انجام دهند.قرآن کریم بیان می کند مردم در وجودشان عهد و پیمان با خداوند وجود دارد اما شما باید افرادی را تربیت کنید که بتوانند فطرت آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

ایشان با بیان این که به هر میزان سطح علمی افراد بالاتر باشد به همان میزان توان انجام وظایف و مسؤولیت شان بیشتر و سنگین تر خواهد بود، اظهارداشتند: جایگاه تربیت علمی افراد حوزه علمیه است، اما شما باید با حوزه علمیه ارتباط داشته باشید و افراد شایسته را شناسایی کنید.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بار دیگر موضوع کمبود علمای متعهد و متنفذ در مناطق مختلف کشور را گوشزد کردند و افزودند: در تهران با وجود جمعیت 12 میلیونی یک عالم بزرگ در میان آنها وجود ندارد چنانچه در گذشته اشخاص بزرگی مانند آیت الله مجتهدی در میان آنها بوده اند و چنین موردی یک نقص بزرگ است و اگر با این روند پیش رویم 50 سال آینده چگونه خواهد بود. معظم له با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر این که عقل و جهل و لشکریان آنها را بشناسید، خاطرنشان کردند: این روایت تاکنون در جامعه عملی نشده است؛ همان گونه که در حوزه ها و دانشگاه ها برای تشخیص میزان علم دانشجویان و طلاب امتحان برگزار می شود در زمینه تشخیص عقل نیز چنین کاری انجام شود. ایشان با تأکید بر این که سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی ماندن اختصاص به حوزه علیمه ندارد، گفتند: ائمه جمعه باید مردم را در صحنه انقلاب نگه دارند و روحیه انقلابی آنها را افزایش دهند همچنین برکات و ثمرات انقلاب را برای مردم بیان کنند

. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در پایان به مانع تراشی عربستان سعودی در مسیر اعزام حجاج ایرانی اشاره کرد و بیان داشتند: عربستان سعودی در ظاهر از قرآن کریم سخن می گوید،‌ اما همان قرآن بیان می کند مسجدالحرام به افراد خاصی اختصاص ندارد و همه مسلمانان در مدیریت آن برابر هستند.بنابراین براساس چه مبنایی شما باید در زمینه حضور افراد در حج تصمیم گیری کنید؛ آن قرآن کریمی که از آن سخن می گویید بیان می کند یهود و نصارا را به دوستی نگیرید در حالی که خودتان دست به دامن آنها هستید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین