کد خبر: 45654574
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیـقدر: حج بدون عزت و کرامت واجب نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

جمعی از علما و روحانیان، سیاستمداران، روسای دانشگاه و مدیران مراکز اسلامی بلوچستان پاکستان با حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدردر این دیدار بر لزوم شناسایی دشمن تأکید کردند و گفتند: دشمنان قرن هاست درصدد زیر سلطه بردن کشورهای اسلامی هستند تا بر سیاست و فرهنگ و اقتصاد مسلمانان مسلط شوند. پس از مشاهده تأسیس نظام مقتدر اسلامی در ایران نیز برای خاموشی چراغ آن تلاش می کنند.

ایشان با اشاره به عملی شدن این توطئه و تسلط بر کشورهای اسلامی افزودند: بنده قبل و بعد از انقلاب به پاکستان سفر کرده و به این نتیجه رسیدم که این کشور زیر سیطره استبکار قرار دارد. پاکستان ارتباط عمیقی با عربستان دارد و عربستان هم نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به جنایت های عربستان در یمن و بحرین تصریح کردند: دولت پاکستان به درخواست عربستان برای مشارکت در حمله به یمن پاسخ مثبت داد و اگر مخالفت مجلس نبود این کشور در کشتار مردم یمن مشارکت می کرد. متاسفانه نواز شریف و پرویز مشرف سرسپرده آمریکا و عربستان هستند و نسبت به کوبیدن پاکستان از سوی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا سکوت اختیار کرده اند. معظم له از وحدت به عنوان عامل درمان مشکلات جهان اسلام یاد کردندو ادامه دادند: دولت در قبال کشتار شیعیان پاکستان هیچ اقدامی انجام نمی دهد. علمای پاکستان باید قیام و جنبش به راه بیندازند تا این کشور درست شود. استکبار جهانی متشکل از انگلستان، آمریکا، آلمان، فرانسه و رژیم صهیونیستی متحد هستند و ما نیز باید به وحدت برسیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی کشورهای عربستان، قطر، امارات و کویت را زیر سیطره آمریکا و صهیونیست ها دانستند و تصریح کردند: عربستان سعودی پول نفت و گاز را به حمایت از گروه های تکفیری و تروریستی قرار داده و به آن رنگ مذهبی می دهد. این در حالی است که آل سعود، شیعیان را پست تر از یهود و نصارا می داند و با این شرایط نباید انتظار بهبود وضع جهان اسلام باشیم. مرجع عالیقدر شیعیان گفتند: عربستان هر سال میلیون ها قرآن را چاپ و به کشورهای مختلف ارسال می کند اما از عمل به آن خودداری می ورزد. قرآن می گوید اگر یک نفر را بکشید همانند این است که همه مردم را به قتل رسانده اید اما شاهد هستیم عربستانی که قرآن چاپ می کند زن و کودکان و مردم یمن را به خاک و خون می کشد. ایشان درباره عدم اعزام حجاج ایرانی به مراسم حج اظهار داشتند: مسجد الحرام متعلق به عربستان نیست بلکه مال خداوند است و خداوند می گوید که این مسجد از آن مردم است، اما عربستان با قدرت و امکانات و سرسپردگی به آمریکا و صهیونیست ها به کشتار مردم می پردازد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: عزت و کرامت انسان بسیار بالاست و ما می خواهیم عزت خود را حفظ کنیم بنابراین مراسم حج در پرتو عدم وجود امنیت و عزت، واجب نیست. عربستان به دلیل پشت گرمی به آمریکا و رژیم صهیونیستی و امکاناتی که دارد شرایط ما برای حج را نپذیرفت. استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به سرسپردگی دولت عربستان به آمریکا و ظلم به شیعیان تأکید کردند: مردم ایران با عشق به شهادت در برابر استکبار و استبداد ایستاده و نظام ولایی اسلامی قدرتمندی ایجاد کردند. هیچ مملکتی امنیت ایران را ندارد زیرا همه مردم با رهبر و حکومت هستند. ایشان ادامه دادند: شیعه و سنی در پاکستان متحد هستند ولی اشرار در حکومت حضور دارند. شیعیان در پاکستان اعتصاب غذا می کنند زیرا دولت سرسپرده عربستان و آمریکا و صهیونیست هاست و تا وقتی دولت درست نشود اوضاع این کشور درست نمی شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بر لزوم ترجمه کتاب های امام خمینی به زبان اردو تأکید کردندو گفتند: امام خمینی(ره) یک تحول جهانی ایجاد کرد که تنها به ایران اختصاص ندارد. ترجمه کتاب های امام راحل به زبان اردو و مطالعه آن از سوی مردم سبب بیداری شان خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین