کد خبر: 4631859
تاریخ انتشار: جمعه 12 ارديبهشت 1393
خانه » فناوری » وبلاگينا » اولین کارت اعتباری بیت کوین جهان در راه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از وبلاگينا:

بیت‌کوین معتبرترین واحد پولی دیجیتال جهان است که برای اولین بار الگوریتم پیچیده‌ آن توسط ساتوشی ناکاموتو ابداع شده است. بارزترین ویژگی این واحد پولی استقلال آن از هرگونه دولت یا بانک مرکزی است و همین ویژگی است که بسیاری را به توسعه و استفاده از آن بعنوان واحد پولی اصلیشان ترغیب می‌کند. با این وجود بیت‌کوین برای یافتن جایگاه خود در میان واحدهای پولی رایج  جهان راه درازی در پیش دارد.

bitcoin.jpg

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های بیت‌کوین، سختی خرج کردن آن است. امروز اگر بخواهید برای خرید یک لیموناد از بیت‌کوین استفاده کنید، دو راه دارید: یا اینکه کد QR فروشنده را توسط گوشیتان اسکن کنید و یا آدرس بلندی را به فروشنده ایمیل کنید. مطمئنن برای کسانی که به روش‌هایی مانند خرید با کارت‌ اعتباری عادت کرده‌اند، پروسه‌ی خرید با بیت‌کوین سخت و حوصله‌سربر خواهد بود. 

شرکت Xapo که از ارائه دهندگان کیف پول‌های دیجیتال است، قصد دارد طی دو ماه آینده اولین کارت اعتباری بیت‌کوین جهان را معرفی کند. با این روش علاقه‌مندان به بیت‌کوین می‌توانند در هر جایی که VISA یا MasterCard می‌پذیرد، بیت‌کوین‌های خود را نیز خرج کنند. البته شرکت‌های دیگری نیز هستند که اقدام به اجرایی کردن چنین پروژه‌ای کرده‌اند ولی با توجه به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری انجام گرفته روی شرکت Xapo، امید به نتیجه‌بخش بودن فعالیت‌های این شرکت افزایش یافته است. 

نحوه کار این کارت‌های اعتباری به این شکل است که شرکت Xapo بعنوان مرجعی که کیف پول بیت‌کوین شما در اختیار آن قرار دارد، مانند بانک‌های واقعی، یک شماره کارت در اختیارتان قرار می‌دهد و شما (مانند دیگر کارت‌های اعتباری ) با استفاده از آن خرید خود را انجام می‌دهید. در صورتی که علاقه‌مند به دریافت کارت پلاستیکی نیز باشید، با پرداخت 15 دلار این کارت برای شما صادر و ارسال می‌شود. زمانی که با این کارت اعتباری خرید می‌کنید، بعد از تصدیق اطلاعات با کیف پولتان، بیت‌کوین‌هایتان بصورت لحظه‌ای به قیمت روز به دلار تبدیل و خریدتان کامل می‌شود.

بیت کوین.jpg

شرکت Xapo، مطمئنن به خاطر ذات مخفی بودن اطلاعات شخصی در بیت‌کوین، در راه عملی کردن این پروژه دچار مشکلات حقوقی بسیاری خواهد شد ولیکن صدور کارت‌ اعتباری برای بیت‌کوین گام بزرگی  است که در صورت تحقق، مسیر ورود آن را به میان مردم عادی هموارتر خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین