کد خبر: 46718682
تاریخ انتشار: شنبه 15 خرداد 1395
خانه » حواشی » رسالت » ضرورت آشنایی مبلغان به ابزارها و اطلاعات روز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد:

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در همایش طلایه داران هدایت گفت: منبر هنوز جایگاه خود را دارد و اثربخشی خود را حفظ کرده است اما مبلغان باید با داشتن اطلاعات به روز و به هنگام، از شبهه افکنی ها، جنگ نرم دشمن و نیز آن چه که مخاطبان به آن دسترسی دارند، آگاهی داشته باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، در همایش طلایه داران هدایت گفت: 15 خرداد، یادآور شهادت هدایت یافتگان در مکتب امام خمینی رحمت الله علیه است که با ایستادگی و ایثار در راه خدا، این روز را جاودان ساختند.

وی اظهار کرد: 14 و 15 خرداد، در درس آموزی برای مبلغان و طلایه داران هدایت، کافی است تا انسان های فرهیخته ای که در آن روزگار از خود کرامت، ایثار و ایستادگی از خود نشان دادند را الگو خود قرار دهند.

تولیت آستان قدس رضوی «فقیه وارسته» را یکی از ویژگی های امام راحل رحمت الله علیه، بیان و ابراز کرد: ایشان فقیهی مؤثر و جامع الشرایط بودند، به عبارت دیگر فقه چنان در وجود ایشان جای گرفته بود که در همه جنبه های اخلاقی، معنوی و عملی ایشان جلوه داشت.

وی جامع الحکمتین را از ویژگی دیگر بنیانگذار انقلاب بیان کرد و با اشاره به حکمت نظری و عملی امام خمینی رحمت الله علیه، تصریح کرد: دعاهای این بزرگ مرد تاریخ، نشان از حکمت نظری ایشان در عرفان، معرفت خدا، معرفت نفس و نوع جهان بینی داشت و در عرصه دشمن شناسی و دشمن ستیزی نیز از خود حکمت عملی به نمایش گذاشتند.

در ابلاغ رسالت فقط باید در برابر خدا خشیت داشته باشیم

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان به تأکید قرآن کریم در خشیت داشتن فقط در برابر خدا، اشاره و بیان کرد: خداوند در حوادث مهم تاریخ حیات انسان، از جمله در تغییر قبله، ابلاغ رسالت و ابلاغ ولایت حضرت امیرالمومنین علیه السلام، به این امر تأکید دارد که در برابر دیگران هیچ ترس و واهمه ای نداشته و تنها در برابر خداوند، خشیت داشته باشید.

وی افزود: بنا به دستور قرآن کریم، در رساندن پیام، امر به معروف و نهی از منکر، چالش ها و تهدید ها، فقط باید در برابر خدا خاشع بوده و از هیچ نیروی دیگری هراس نداشته باشیم.

ذائقه سازی، نخستین مرز تحمیل استبداد غرب بر دل ها است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه به جنگ نرم دشمن اشاره و ابراز کرد: دشمن جنگ نرم را با شیوه های شبیخون فرهنگی، تهدید فرهنگی، ایجاد شبهه، تأثیرگذاری در دل ها و ذائقه سازی دنبال می کند.

وی ذائقه سازی را نخستین مرز تحمیل استبداد غرب بر دل ها عنوان کرد و گفت: دشمن نخست در میان جامعه ذائقه سازی کرده و سپس فرهنگ غرب را در روش زندگی ها ترویج داده و القا می کند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: دشمن 7 هزار کانال ماهواره ای در خاورمیانه ایجاد کرده است و با تحمیل فرهنگ غرب بر ملت های منطقه، سبک زندگی ها را تغییر می دهد و در صورتی که تمایلی به پذیرش خواسته های آن ها در کشوری نباشد، با تغییر ذائقه افراد، اهداف خود را ادامه می دهد.

ضرورت آشنایی مبلغان به ابزارها و اطلاعات روز

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار کرد: تلاش و ابزارهای دشمن، نقش مبلغین را در استفاده از دستگاه های ارتباط جمعی و ابراز های جدید در تبلیغ بی بدیل می کند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: منبر، هنوز جایگاه خود را دارد و اثربخشی خود را حفظ کرده است لکن مبلغان باید با داشتن اطلاعات به روز و به هنگام از شبهه افکنی ها، جنگ نرم دشمن و نیز آن چه که مخاطبان به آن دسترسی دارند، آگاهی داشته باشند.

وی به زبان مردم سخن گفتن را رمز تأثیرگذاری امام رحمت الله علیه در دل ها و جان ها بیان و ابراز کرد: امام پیچیدگی های فقه و اصول و غیره را برای خواص بیان می کرذ اما برای بصیرت افزایی و فهم دین با مردم، به زبان آن ها سخن گفته و بصیرت افزایی می کرد.

منبرهای تبلیغی، راهی برای حفاظت جامعه در برابر تهدیدها

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که مبلغین و منبرهای تبلیغی یکی از راهکارهای مصون سازی جامعه در برابر تهدیدها است، گفت: این منبرهای تبلیغی و تلاش مبلغان، جامعه را در برابر تهدیدها ایمن می کند.

وی افزود: در فضای امروز که انواع جنگ نرم، مسائل مختلف فرهنگی، مسائل شبهه آلود و آسیب های اجتماعی مطرح است، مبلغان باید با توجه به حدود الهی، بایدها و نبایدهای ایجاد شده را برای جامعه بیان کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطرنشان کرد: شأن تبلیغی و امر به معروف و نهی از منکر، ایجاب می کند که در موضع خلیفة الله و خلیفة الرسول و نیز از موضع خیرخواهانه، بایدها و نبایدها را برای مردم تبیین کرده و به عنوان هادیان جامعه، نقش مؤثر داشته باشیم.

وی، ماه رمضان را بستر مناسبی برای ایجاد معرفت بیان و اظهار کرد: ایجاد معرفت مقدماتی در افراد، در گرو منبرهای تبلیغی است تا شخص به معرفت ویژه نسبت به خود و خدا دست یابد.

دین اسلام برای همه شئون زندگی برنامه دارد

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در بخشی دیگر از سخنان خود، اصول و روش های دین اسلام را برای همه شئون زندگی بشر، کارا دانست و اظهار کرد: امام خمینی رحمت الله علیه و رهبر معظم انقلاب حفظه الله، به عنوان طلایه داران هدایت، اصول سیاسی، اجتماعی دین را برای تمام شئون زندگی بیان کرده و ما مدعی هستیم که دین اسلام، برای همه شئون زندگی برنامه دارد.

وی افزود: افرادی که نگاه سکولار به دین اسلام دارند نیز با اینکه دین به عنوان یک امر شخصی باشد، مخالفت ندارد اما با این که دین اسلام، در همه عرصه ها باید حضور داشته باشد، مخالف هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی حکومت آل سعود را حکومتی ظالم و بی کفایت که دست در دست استکبار جهانی گذاشته است، دانست و با بیان این که ظلم و ظلم پذیری در اسلام مردود است، اظهار کرد: اصول و احکام اسلامی حکم می کند که ظلم را نپذیریم بنابراین سخن ما با دنیا این است که اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی متفاوت است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین