کد خبر: 46840618
تاریخ انتشار: شنبه 15 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » از گفتار درمانی رئیس جمهور تا مشکلات نقدینگی واحد های تولیدی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

sHOe8FRDqssj

به گزارش فاطر24 و بر اساس آمار های به دست آمده حدود 79 درصد واحد های تولیدی در استان با مشکلات فراوانی مواجه است که باید گفت تنها 40 درصد از جوانان در این واحد ها از جمله واحدهای صنعتی پایین دست در حال اشتغال اند هر چند که اشتغال این تعداد افراد در قبال جمعیت جوان بیکار استان بسیار ناچیز است.

 نقدینگی و سرمایه در گردش از جمله مشکلات گریبان گیر واحد های تولیدی بوده که مسئولین ذیربط سال هاست بر وجود این مهم تاکید دارند و متاسفانه به جای ریشه کنی و ورود کامل برای حل مشکلات واحد های تولیدی و بازگشایی درهای اشتغال، هر سال با تکرار شعار های حل مشکلات واحد های تولیدی و ایجاد اشتغال زایی های چند هزار نفره برای جوانان وعده وعیدهای خود را عملی نمی کنند.

حدود سه سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد . در خرداد ماه سال 92، ایجاد اشتغال جوانان از وعده های تبلیغاتی دولت بود که با گذر سه سال زمان از عمر این دولت و با وجود اعلام هشدار ها علیه سونامی بیکاری جوانان، نرخ بیکاری در کشور به خصوص در آذربایجان غربی که در رتبه آخر این بحران جدی قرار دارد، بدون هیچگونه عملکرد مثبت سیر نزولی داشته است . 

حال آن که آذربایجان غربی  میزبان هیات دولت بود  انتظار می رفت با مصوبات انجام شده گرهی از مشکل بیکاری این استان بگشاید متاسفانه حضور دو روزه دولت تدبیر و امید هیچگونه روزنه امیدی بر پایان دادن مشکل اشتغال جوانان باز نکرد.

سر دادن شعار های تبلیغاتی روحانی که ایجاد اشتغال می کنیم، کشاورزی را رونق می دهیم و...  جز نطق درمانی برای مردم آذربایجان غربی هیچ پیامی نداشت، ولی با این وجود این وعده و وعیدها روحانی تنها یک پرسش را در اذهان نمایان کرد و آن هم این بود  که کلیدی که طی 3 سال گذشته قفلی را باز نکرده است چگونه  در یک سال آخر حلال مشکلات مردم به خصوص اشتغال خواهد بود ؟


انتهای پیام/ مهسا پاشازاده

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین