کد خبر: 46840619
تاریخ انتشار: شنبه 15 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » کشته و زخمی شدن سه نفر از اعضای یک خانواده بر اثر انفجار مین در سردشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

 J02FCjkF1BiZ

به گزارش فاطر24 به نقل از سایت بُلفَت سردشت؛ دهیار روستای آلواتان اظهار کرد: روز گذشته پنج شنبه (13 خرداد) بر اثر انفجار مین که احتمالا ضد تانک بوده است دو نفر از اعضای یک خانواده کشته و یک نفر هم مصدوم می شود.

علی سعادت یار افزود: این حادثه زمانی رخ داد که آنها مشغول کار با تراکتور شخصی در منطقه دشت وزینه بودند که ناخودآگاه روی مین رفته و بر اثر شدت انفجار هر قطعه از تراکتور به قسمتی پرتاب می شود.

وی تصریح کرد: اگرچه جاده محل انفجار مین، اصلی نبوده اما روزانه بالغ بر دهها خودرو سورای از آنجا عبور می کند و مسیر روستاها داوداوی، ساوان و روستاهای دور و بر به سمت شهر سردشت هستند.

سعادت یار خاطر نشان کرد: در این اتفاق متاسفانه دو نفر از برادران به نام های علی و یعقوب از اعضای خانواده مینه شیلان در دم جان خود را از دست می دهند و برادر دیگر که در خدمت مقدس سربازی است مصدوم شده و طبق تماسی که روز گذشته با وی داشتم قرار است امروز در بیمارستان سردشت مورد عمل جراحی قرار گیرد.

وی افزود: دشت وزینه از مکان های ییلاقی و خوش و آب و هوای شهرستان سردشت است که کشاورزی و دامپروری در آن رونق دارد اما به دلیل جنگی بودن سالانه مواردی از انفجار مین را شاهد هستیم که منجر به قطع عضو و یا مصدوم شدن انسان و حیوانات می شود.

این خانواده اهل رستای آلواتان در بخش وزینه شهرستان هستند.

شهرستان سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار گرفته و هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین