کد خبر: 46880504
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » ورزش های موثر در درمان لگن درد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

ورزش های موثر در درمان لگن درد

ورزش های موثر در درمان لگن درد -آکاورزش های موثر در درمان لگن درد -آکا

آکاایران: ورزش های موثر در درمان لگن درد

آکاایران: ورزش های موثر در درمان لگن درد

لگن درد را می توان با انجام برخی از تمرینات ورزشی درمان کرد. درد ناحیه لگن ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید اما شما می توانید با انجام چند تمرین ورزشی مفید این درد را کاهش داده و یا درمان کنید.

 

به گزارش آکاایران: انجام فعالیت های ورزشی همچون پیاده روی، خم شدن، بالا رفتن از پله ها و … نیازمند انعطاف پذیری و دامنه حرکت زیاد است. کمبود انعطاف باعث ایجاد درد و سفتی در لگن می شود.

 

کم بودن دامنه حرکت لگن باعث ایجاد کمر درد می شود. این یکی از دردهای معمولا در بین ورزشکاران است.

 

افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند باید به سلامت لگن توجه کنند. سعی کنید پنج حرکت زیر را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.

 

1. حرکت کششی مرد عنکبوتی
در حالت شنای سوئدی قرار بگیرید یک پای خود را جلو بیاورید و در کنار دست ها قرار دهید. زانوی این پا را 90 درجه خم کنید.

 

وزن را بر روی کف دست ها و انگشتان پا بیاندازید سه تا پنج ثانیه در این حالت بمانید سپس پا را عقب ببرید و پای دیگر را جلو بیاورید. این حرکت را سه تا پنج بار بر روی هر طرف تکرار کنید.

حرکت کششی مرد عنکبوتی

 

2. حرکت کششی در حالت چهار زانو
این حرکت کششی در ناحیه لگن و باسن کشش ایجاد می کند. در حالت چهار زانو بر روی زمین بنشینید. دست ها را به جلو دراز کنید 10 ثانیه در این حالت بمانید و سپس عقب بروید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.

 

3. پرتاب کردن پاها
این حرکت انعطاف لگن را افزایش می دهد. در کنار دیوار بایستید یک پا را بلند کنید و به نوسان در آورید تا جایی که می توانید پا را حرکت دورانی دهید. این کار را بر روی هر دو پا انجام دهید. این حرکت را 15 بار بر روی هر پا تکرار کنید.

 

4. کشش لگن در حال راه رفتن
در حالی که راه می روید بعد از برداشتن هر دو گام یکی از پاها را تا ناحیه کمر بالا بیاورید. یک ثانیه در این حالت بمانید سپس آن پا را بر روی زمین بگذارید و بر روی پای دیگر این کار را تکرار کنید. 10 بار بر روی هر دو پا این کار را تکرار کنید.

 

5. اسکات یوگا
این حرکت نه تنها برای انعطاف لگن، بلکه برای کاهش درد کمر و همسترینگ مفید است. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید و انگشتان پا را به سمت بیرون قرار دهید. تا آنجا که می توانید پایین بروید. دست ها را در مقابل خود قرار دهید. دوباره بالا بروید. 10 بار این حرکت را تکرار کنید.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش -

ورزش های موثر در درمان لگن درد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین