کد خبر: 46880506
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟

ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟ -آکاورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟ -آکا

آکاایران: ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟

آکاایران: ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟

ورزش برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است و افرادی که از سنین کم ورزش می کنند در سن میانسالی و پیری دچار عارضه های پوکی استخوان و سایر بیماریها نمی گردند. ورزش کردن بر سلامت بدن تاثیرات زیادی دارد که در ادامه این پست سماتک توضیح خواهیم داد.

 

به گزارش آکاایران: تاثیر ورزش بر افزایش کارایی ریه ها
مطالعات اخیر نشان داده است که انجام ورزش باعث کارایی بهتر ریه ها می شود.محققان دریافته اند که ورزش کردن و افزایش کارایی قلبی – عروقی بر کارایی ریه ها تاثیرگذار است.

 

بررسی ها نشان داد افرادی که آمادگی قلبی – عروقی بیشتری دارند. در طول بیست سال کمتر دچار کاهش کارایی ریه ها می شود.

 

هر چقدر که سن افزایش می یابد کارایی ریه ها کمتر می شود. به غیر از سیگار کشیدن و زندگی در هوای آلوده فاکتورهای دیگری نیز بر کارایی ریه ها تاثیرگذار هستند.

 

در این مطالعات 5 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفتند.بررسی ها نشان داد افرادی که ورزش می کنند و کارایی قلبی – عروقی بیشتری دارند کمتر دچار کاهش کارایی ریه ها می شوند.

 

ورزش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را کاهش می دهد
طبق مطالعات انجام شده در موسسه سرطان روزدل پارک، 30 دقیقه ورزش در طول هفته احتمال ابتلای زنان به سرطان دهانه رحم را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

 

ورزش کردن به صور کامل باعث کاهش ابتلا به سرطان می شود. مدیر این تحقیقات می گوید نداشتن فعالیت با ابتلا به سرطان دهانه رحم در ارتباط است.

 

نداشتن فعالیت به معنای کمتر از 4 جلسه ورزش در ماه است.بررسی ها نشان داد زنانی که فعالیت کافی ندارند 2 و نیم برابر بیشتر احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم دارند. انجام هر میزان ورزش می تواند به کاهش احتمال ابتلا به سرطان کمک کند.

ورزش کردن به صور ت کامل باعث کاهش ابتلا به سرطان می شود

 

پیاده روی باعث کاهش خطر سرطان روده بزرگ می شود
اگر همه ما فقط روزی نیم ساعت با سرعت نه خیلی زیاد راه برویم، خطر بسیاری از بیماری های مزمن را در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داده ایم.

 

دکتر جهانی مسئول کمیته تحقیقات و پژوهش هیأت پزشکی ورزشی در این باره افزود: پیاده روی دائم می تواند در کمک به ترک سیگار و کنترل اشتها کمک کند.

 

وی ادامه داد: اگر بخواهیم بهره ممکن را از پیاده روی حاصل کنیم، باید ۳ یا ۴ روز در هفته، بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه تمرین کنیم، یعنی با سرعتی بیشتر از ریتم پیاده روی معمولی راه برویم. به این ترتیب علاوه بر مزیت های فوق، می توانیم میزان چربی خون را نیز کاهش دهیم.

 

جهانی در ادامه توصیه کرد: نوشیدن آب قبل از پیاده روی توصیه می شود، یعنی یک لیوان آب ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قبل از شروع پیاده روی و یک لیوان دیگر ۵ دقیقه پیش از شروع حرکت میل شود. البته بهتر است به جای سطوح آسفالت و سنگفرش، زمین های نرم وخاکی را برای پیاده روی انتخاب کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: پیاده روی سریع برای قلب بسیار مفید است. چرا که قلب یک عضو ماهیچه ای است و هر چیزی که باعث شود جریان خون بیشتری در یک ماهیچه ایجاد شود، باعث قدرت بیشتر آن ماهیچه می شود و از طرف دیگر راه رفتن به طور منظم باعث کاهش فشار خون می گردد. هم چنین افرادی که حدود ۲۰ دقیقه در روز پیاده روی می کنند، حدود ۴۰ درصد از خطر ایجاد سکته مغزی توسط لخته های خون در آنها کاسته می شود.

 

وی با بیان این که پیاده روی با سرعت متوسط به مدت نیم ساعت، نه تنها باعث سوزاندن حدود ۲۰۰ کیلو کالری می شود بلکه سرعت سوخت وساز را در بدن را بالا می برد، گفت: کسانی که سعی دارند چربی اضافه بدنشان از بین برود می توانند با روزانه یک ساعت پیاده روی به هدف خود برسند.

 

البته بدن بعد از نیم ساعت فعالیت تازه شروع به سوزاندن چربی اضافه خواهد کرد. راه رفتن نه تنها باعث قوی شدن عضلات می گردد، بلکه باعث محکم ترشدن استخوانهای محل اتصال می شود. در زنانی که در سنین جوانی بطور مرتب ورزش کرده و میزان کلسیم رژیم غذایی آنها مناسب است، خطر پوکی استخوان در سنین بالا حدود ۳۰ درصد کاهش می یابد.

 

جهانی افزود: تعداد بسیاری از مردم با بالا رفتن سن، دچار آرتروز زانو می شوند، راه رفتن به علت قوی ساختن عضلات اطراف مفصل، باعث کاهش درد می شود. در این حالت ورزش باید یک روز در میان انجام شود تا در این بین فرصتی هم برای استراحت کردن به مفاصل داده باشیم. همچنین در افرادی که وزن بالا و بیماری پیشرفته دارند، فشار آوردن به زانو توصیه نمی شود.

 

وی تاکید کرد: طی تحقیقات انجام شده، افراد افسرده ای که به جای درمان دارویی، از ورزش و پیاده روی برای درمان استفاده کرده اند در مقایسه با افرادی که تنها با دارو درمان شده اند ، عود بیماریشان کمتر بوده است.

 

جهانی در پایان اظهار کرد: پیادروی می تواند باعث کاهش خطر سرطان روده بزرگ شود. شاید به این علت که راه رفتن باعث به حرکت در آمدن مواد در روده ها و دفع مواد زاید باقی مانده می شود. ضمن این که در هنگام پیاده روی ، تنفس عمیق را فراموش نکنید.

 

ورزش درمانی ، درمان با ورزش -

ورزش بر سلامت بدن چه تاثیراتی دارد ؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین