کد خبر: 46880513
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش

پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش -آکاپیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش -آکا

آکاایران: پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش

آکاایران: پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش 

 بسیاری از کودکان ورزش کردن را دوست دارند و به همین دلیل ممکن است قبل از شروع ورزش از حرکات نرمشی آرام برای گرم کردن بدن استفاده نکنند و همین باعث می شود بدن کودک در هنگام ورزش های سنگین همچون فوتبال دچار آسیب دیدگی شود. در این مطلب سماتک نکاتی را به شما یادآور خواهیم شد که می توان با رعایت آنها از آسیب دیدگی کودک در ورزش جلوگیری کرد.

 

به گزارش آکاایران: جلوگیری از  آسیب ورزشی در کودکان
کودکان برای لذت بردن از بازی های ورزشی باید با قوانین ایمنی آشنا شده و آنها را رعایت نمایند. بیشتر صدمات بدنی کودکان در ورزش ناشی از عدم رعایت این قوانین است.

 

* برای جلوگیری از آسیب ورزشی، گرم کردن بدن قبل از شروع ورزش و سرد کردن آن پس از ورزش بسیار مهم بوده و در کاهش کوفتگی و درد عضلانی موثر است.

 

* برای پیشگیری از آسیب ورزشی باید محوطه ورزش و بازی کودک امن و دور از عوامل خطرزا باشد.

 

* بعضی ورزش ها نیازمند استفاده از تجهیزات ایمنی خاص هستند؛ از جمله کلاه ایمنی، مچ بند، زانو بند و مانند این ها. با کمک مربی کودک می توانید این لوازم را تهیه کرده و فراموش نکنید که این تجهیزات باید نو و کاملا اندازه کودک باشند تا از آسیب ورزشی کودکتان جلوگیری کنند.

 

* کودکان کم سن نباید ورزش هایی را انجام دهند که موجب ایجاد اختلال در رشد استخوا ن ها، عضلات و مفاصل آنها شده یا به این اندام ها صدمه وارد کند. بهترین کار برای جلوگیری از آسیب ورزشی در کودکان، انجام ورزش های مختلفی است که روی یک اندام متمرکز نشده و طولانی هم نباشند. بدن سازی با وزنه قبل از سن بلوغ به هیچ وجه توصیه نمی شود و پس از آن هم باید همواره تحت نظر مربی انجام گیرد.

برای پیشگیری از آسیب ورزشی باید محوطه ورزش و بازی کودک امن باشد

 

* بهترین حالت برای کودک زمانی است که او با همسالان، یا کودکان هم قد و قواره خود بازی یا ورزش کند.

 

* برای جلوگیری از آسیب ورزشی از آنجایی که بدن کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار سریع تر گرم یا سرد می شود، آنها نباید به ورزش هایی بپردازند که بیش از 30 دقیقه طول می کشد. همچنین نباید در هوای بسیار گرم (بالای 30 درجه سانتی گراد) به ورزش و بازی بپردازند و نباید هنگام شنا به مدت طولانی در آب سرد باقی بمانند.

 

* معمولا کودکان نمی دانند که چه زمانی به نوشیدن آب نیاز دارند و اغلب قبل از اینکه احساس تشنگی کنند به آب نیاز دارند. آنها باید قبل، بعد و در حین ورزش و بازی، آب بنوشند.

 

* برای جلوگیری از آسیب ورزشی کودکان، آنها باید هنگام ورزش در هوای گرم از کرم ضدآفتاب و کلاه لبه د ار استفاده کنند.

 

* کودک را به انجام کاری که نمی تواند انجام دهد یا از انجام آن وحشت دارد، مجبور نکنید. همچنین نباید کودک را به دلیل کاری که درست انجام نداده یا خوب بازی نکرده است، مقصر دانست و مورد انتقاد و تمسخر قرار داد.

 

* مراقب باشید هیچ کس از بین بازیکنان، مربی یا تماشاگران بر سر کودک فریاد نزند و او را متهم نکند. در حقیقت ورزش کودکان را باید با آرامی و ملایمت رهبری کرد.

 

* آسیب های ورزشی در مورد کودکان باید با دقت بسیار بیشتری درمان شود تا موجب ایجاد اختلال در رشد آنها نشود و یا به معلولیت یا ناتوانی آنها تبدیل نگردد.

ورزش درمانی ، درمان با ورزش -

پیشگیری از آسیب دیدگی بدن کودک هنگام ورزش

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین