کد خبر: 46880516
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟

لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟ -آکالاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟ -آکا

آکاایران: لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟

آکاایران: لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟

لاغری بدن امروزه نیاز بسیاری از افراد جامعه است. اما آیا مدانید که لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟ به گزارش سماتک زمانی که ورزش می کنیم، بدن ما از کالری های موجود در کربوهیدرات ها به عنوان انرژی اولیه استفاده می نماید. زمانی که کربوهیدرات ها تحلیل می روند، تری گلیسیریدها از سلول های چربی رها می شوند، تا انرژی لازم برای سوخت رسانی به فعالیت های بدنی را تأمین کنند.

 

به گزارش آکاایران: چگونه چربی بسوزانیم؟
بدن ما در طول روز کالری ها و چربی ها را می سوزاند تا انرژی مورد نیاز برای فعالیت و عملکردهای اصلی متابولیسمی را فراهم نماید. زمانی که ورزش می کنیم، بدن ما برای تهیه سوخت، سراغ کالری های تازه مصرف شده و همچنین چربی های از پیش ذخیره شده می رود. اگر کالری که مصرف کرده ایم کمتر از کالری باشد که می سوزانیم، بخشی از انرژی که در حال مصرفش هستیم از چربی های ذخیره شده تأمین می شود. در ادامه در خصوص بحث کالری سوزی و چربی سوزی بیشتر توضیح می دهیم. هر چند که در اساس حتی چربی نیز به عنوان کالری در بدن استفاده می شود، اما فاز جداگانه ای دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

چربی بدن از کجا می آید؟
کالری هایی که از مواد غذایی و نوشیدنی های مصرفی مان می گیریم، یا فوراً مورد استفاده قرار می گیرند و یا به عنوان انرژی اندوخته می شوند. بدن ما کالری های غیر ضروری را به تری گلیسیرید تبدیل می کند، که در سلول های چربی ذخیره می شوند.

 

تری گلیسیریدها می توانند از چربی های موجود در غذا به وجود بیایند و یا ممکن است از سایر منابع کالری مانند کربوهیدرات ها ایجاد شوند. اصولاً هر کالری اضافی که مصرف می کنیم، به عنوان چربی ذخیره می شود. بدن ما بین وعده های غذایی برای دسترسی به انرژی، ذخایر تری گلیسیرید را انتخاب می کند، تا بتواند تا زمانی که غذا در دسترسش نیست، برای فعالیت هایش سوخت گیری نماید.

 

چربی سوزی یا کالری سوزی؟
زمانی که ورزش می کنیم، بدن ما از کالری های موجود در کربوهیدرات ها به عنوان انرژی اولیه استفاده می نماید. زمانی که کربوهیدرات ها تحلیل می روند، تری گلیسیریدها از سلول های چربی رها می شوند، تا انرژی لازم برای سوخت رسانی به فعالیت های بدنی را تأمین کنند.

 

از آنجایی که برای سوزاندن نیم کیلو چربی، باید 3500 کالری بسوزانیم، از نظر تکنیکی هم کالری می سوزانیم و هم چربی. سوزاندن کالری بیشتر از میزان مصرف شده، بدن را مجبور می کند تا به سراغ انرژی اندوخته شده به عنوان چربی برود. همچنین، چربی سوزی بدون افزایش کالری مصرفی یعنی بدن ما بیشتر کالری مصرفی مان را استفاده کرده و کمتر آن را ذخیره می کند.

 

تاثیر تغذیه و ورزش
زمانی که کالری مصرفی مان را کاهش می دهیم و سطح فعالیت بدنی مان را بالا می بریم و یا ترکیبی از هر دو، با کمبود کالری مواجه می شویم. فرقی نمی کند از چه روشی استفاده می کنیم، اگر کمتر از کالری مورد نیازمان بخوریم، بدن مان برای تأمین انرژی سراغ ذخایر چربی خواهد رفت. بدن ما مدام کالری می سوزاند تا عملکردهای متابولیسمی، فعالیت های بدنی و گوارش را پشتیبانی کند. این کالری ها چه از کالری های تازه مصرف شده و آماده، تأمین شوند و چه از ذخایر چربی به محض این که با کمبود کالری روبرو شویم، چربی سوزی شروع خواهد شد.

 

نکته
اگر مدام کالری بیشتر از نیازتان دریافت کنید، کاهشی در چربی بدن تان نخواهید داشت. حتی اگر ورزش کنید، زمانی که ذخایر کربوهیدرا ت تان تحلیل رود، به محض این که کالری بیشتر از میزان لازم به بدن تان برسانید، شروع به ذخیره آن به عنوان تری گلیسیرید خواهید کرد. در این حالت، در اصل شما در حال کالری سوزی و ذخیره چربی هستید. با وجود این که ممکن است حین تمرین چربی هم بسوزانید، اما تأثیر آن موقت خواهد بود. انجمن ورزش آمریکا می گوید، آستانه چربی سوزی یک توهم است. اگر می خواهید چربی بدن تان را بسوزانید و وزن کم کنید، نکته اصلی این است که باید به مرحله کمبود کالری برسید.

 

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

لاغری با سوزاندن کالری حاصل می شود یا چربی ؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین