کد خبر: 47001177
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 خرداد 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » بیانیه آیت الله العظمی نوری همدانی پیرامون حوادث دردناک جهان اسلام
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با صدور بیانیه ای خواستار واکنش و اقدام عاجل سازمان های جهانی نسبت به حوادث دلخراش در جهان اسلام شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

متن کامل پیام مرجع عالیقدر شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


با تاسف فراوان اخباری از اقصی نقاط جهان اسلام به گوش می‌رسد که عده‌ای از مردم مظلوم مورد ظلم ستم کاران و استعمارگران در راس آنها آمریکای خبیث، صهیونیسم بین الملل و ایادی منطقه‌ای آنان قرار گرفته‌اند. از کشور پاکستان گرفته که شیعیان‌شان مورد ظلم و ستم افراد تکفیری قرار گرفته‌اند تا مردم مظلوم فلسطین. از سوی دیگر شیعیان مظلوم بحرین این روزها مورد بدترین هجمه حاکمان مستکبر که مدال نوکری آمریکا را به گردن انداخته‌اند، قرار گرفته‌اند که مشمول نقض آشکار حقوق بشر است و نمونه بارز آن افزایش دوران زندان شیخ سلمان از چهار سال به ۹ سال می‌باشد.

از دیگر سو فرقه‌های تکفیری و داعشی در عراق و سوریه مشغول وارد کردن لطماتی جبران ناپذیر به چهره اسلام عزیز هستند. ضمن توصیه به همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی به وحدت و همدلی، نسبت به جنایاتی که در عراق، پاکستان، بحرین، یمن و سوریه و فلسطین برقرار است، هشدار می‌دهیم و به سران استکبار می‌گوییم دوران ظلم و ستم، بی عدالتی و نا برابری به سر خواهد آمد و ان‌شاءالله بزودی زود طومار همه شما برچیده خواهد شد و به ایادی منطقه‌ای‌شان نیز می‌گوییم دست از نوکری مستکبران و استعمارگران بردارند و از مسیر ناحقی که برای خود اختیار کرده‌اند برگردند و به دفاع از مظلومان عالم بپردازند.

به مقام‌های پاکستانی و نیز سازمان‌های جهانی تاکید می‌کنیم فورا برای پایان دادن به حوادث دردناک اخیر اقدام عاجل انجام دهند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسین نوری همدانی

16/ 3/ 1395

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین