کد خبر: 47258628
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 خرداد 1395
خانه » خبر گزاری ها » ایسنا » 3000مبلغ برای اعزام در ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:

به گزارش چی 24 به نقل از ایسنا:

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌ رضوی گفت: 3000 مبلغ برای ماه مبارک رمضان از خراسان‌رضوی به نواحی مختلف این استان و استان‌های هم‌جوار اعزام خواهندشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان حسینی ظهر امروز 17 خردادماه در نشست خبری تشریح برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان با بیان اینکه تعدادی مبلغ نیز به استان‌های هم‌جوار اعزام خواهد شد، اظهار کرد: بر همین اساس، برای گروه مبلغان، 23 گردهمایی در روزهای گذشته در مشهد و نیز در شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار شد که حدود 2500 نفر مبلغ برادر و خواهر در جلسات مربوطه شرکت کردند و محتواهای فرهنگی ضروری که در ماه مبارک رمضان قرار است در هیات‌های مذهبی و جلسات دینی به گفت وگو گذاشته شود، بررسی شد.

وی ادامه داد: 2200 مبلغ اعزامی در خراسان‌رضوی که 20 درصد از آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند، در محافل مباحث مربوط به احکام شرعی، تربیت دینی، مشاوره‌های خانوادگی و... به انجام وظیفه می‌پردازند.

مرویان‌حسینی با اشاره به اینکه بیش از 50 گروه جهادی و تبلیغی در قالب 500 نفر در حاشیه شهر مشهد و خراسان رضوی به صورت گروهی در اماکن متفاوت مانند ترمینال، بیمارستان، مترو، راه‌آهن و دیگر فضاهای شهری اقدام به فعالیت تبلیغی می‌کنند عنوان کرد: به مبلغان توصیه شده‌است که در کنار فعالیت‌های تبلیغی خود موضوعات حلقه‌های معرفت، مباحث گفتمانی، پاسخ به سؤالات شرعی، مشاوره‌های دینی، نیز بهره ببرند و بتوانند ارتباط فعالی با مخاطبین داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی افزود: همچنین بنا شده تا مبلغان مباحث وحدت و تقریب بین مذاهب را نیز در تبلیغات خود مورد توجه قرار دهند و بتوانند به مشترکات بین مذاهب شیعه و سنی بپردازند و در میدان تبلیغی از جریان‌های انحرافی دوری نمایند و در این میان، به گفتمان‌های مقام معظم رهبری مانند افزایش جمعیت، اقتصاد مقاومتی و جهاد تبیین در فعالیت‌های فرهنگی خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: هفت جشن محوری و 130 جشن عمومی برای ولادت امام حسن مجتبی(ع) در استان و حاشیه شهر مشهد پیش‌بینی شده‌است که از این طریق بتوانیم در حرکت‌های فرهنگی در کنار سوگ، شادی ایمانی را نیز در فضای جامعه اعتلا ببخشیم.

مرویان‌حسینی اظهار کرد: همچنین با همکاری و پشتیبانی آستان قدس‌رضوی، بیش از 100 گروه تبلیغی جهادی تحت عنوان گروه تبلیغی جهادی امام رضا(ع) در حسینیه‌ها و محافل حضور می‌یابند و به گسترش فرهنگ رضوی و ارادت مردم به امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) می‌پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی تصریح کرد: در این ایام گروه‌های جهادی سازندگی نیز فعال خواهدشد که توسط بسیجیان و فعالان فرهنگی و نخبگان اقدام به ارائه خدمات زیرساختی از جنس عمرانی در مشهد و استان‌ها می‌پردازند که امکان فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز برای جوانان و نوجوانان در آن منطقه فراهم شود.

وی اظهار کرد: گروه‌های جوان از دختر و پسر تحت عنوان هسته فرهنگی جوان نیز در روستاها و مناطق خود به آسیب‌شناسی پرداخته و معضلات اجتماعی مناطق خود را طی فرآیندهای فرهنگی شناسایی و روش‌های حل این معضلات را نیز طراحی می‌کنند که در این خصوص، 180 گروه در استان و بیش از 30 گروه در حاشیه شهر به فعالیت می‌پردازد.

وی اضافه کرد: در این بین و در ایام ماه مبارک رمضان و در شب‌های قدر نیز ویژه برنامه‌هایی درنظر گرفته شده‌است و همچنین فعالیت‌های مبلغین توسط گروه‌های ارزیاب ازریابی می‌شود و در صورت ابتکار در تبلیغات خود مورد تشویق قرار خواهند گرفت و در صورت نیاز نیز، تذکرهات لازم به فعالیت مبلغین ارایه می‌شود.

مرویان حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مراسم روخوانی، روان‌خوانی، فهم و تفسیر قرآن به صورت برنامه‌ریزی شده در یازده شهرستان خراسان‌رضوی، برگزار خواهدشد که در این بین، شاخص‌ترین این مراسم در حرم مطهررضوی و در رواق امام خمینی(ره) برپا خواهد شد که در این بین، کلاس‌های صحیح‌خوانی، روان‌خوانی در 30 مؤسسه و خانه شهری و روستایی برگزار می‌شود که برای این محافل نیز از قاریان بین‌المللی دعوت به عمل آمده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی با بیان اینکه در هر سال یک سوره از قرآن کریم با یک موضوع مشخص برای مبلغان براساس بررسی‌های صورت گرفته تعیین می‌شود گفت: در سال 92 سوره حجرات با موضوع اخلاف اجتماعی برای حل آسیب‌های اجتماعی، سال 93 سوره لقمان با موضوع تربیت حکیمانه به منظور رفتارهای تربیتی برای خانواده‌ها، در سال 94 سوره محمد(ص) با موضوع ایمان عزت‌آفرین و در سال جاری نیز سوره ممتحنه با موضوع اصول روابط با بیگانگان در 1600 مسجد و پایگاه و حلقه تفسیری ارایه خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین