کد خبر: 47267667
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 خرداد 1395
خانه » خبر گزاری ها » ایسنا » جهانگیری: دولت در تنگنای بودجه است اما بهترین حمایت را از المپیکی ها انجام می دهیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ایسنا:

اسحاق جهانگیری از حمایت همه‌جانبه دولت از المپیکی‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در مراسم دیدار با ورزشکاران اعزامی به المپیک و پارالمپیک اظهار کرد: قول داده بودم در فرصت مجددی در خدمت ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی باشم و صحبت‌های آن‌ها را بشنوم. متوجه شدم دوستان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند و به خاطر معذورات اخلاقی خیلی از کمبودها را نمی‌گویند. ورزشکاران با شرایطی که در این جلسه اشاره شد به دنبال این هستند که در المپیک افتخارآفرینی کنند و با اهتزاز پرچم ایران دل مردم را شاد کنند. این مجموعه نیازمند این است که دولت بیش از گذشته به مشکلاتشان رسیدگی کند.

وی افزود: دکتر هاشمی درخواست‌هایی داشتند که راحت‌ترین آن‌ها این بود که در اردوی ورزشکاران حاضر شوم. جا دارد تبریک بگویم به ورزشکاران و فدراسیون هایی که تاکنون کسب سهمیه کرده‌اند. در جلسه قبل یکی از دغدغه‌ها این بود که چه کار کنیم که تعداد سهمیه‌مان کمتر از دولت قبل نشود و ما نیز تاکید کردیم که نه تنها باید کمتر نشود بلکه بیشتر هم باشد. به حمدالله با زحمت‌هایی که کشیده شده سهمیه‌های خوبی کسب شده و ان‌شاالله در فرصت باقیمانده سهمیه های دیگری نیز کسب می کنیم.

جهانگیری با تبریک به ورزشکاران گفت: به همه شما تبریک و خسته‌نباشید می‌گوییم. خداقوت و دستتان درد نکند. مخصوصا به داورزنی و تیم والیبال که اخیرا سهمیه گرفتند تبریک می گویم. انصافا خوب کار کردید و خودم در بین جلسات و ساعات کاری سعی‌می کردم مسابقات را ببینم. انصافا ورزشکاران ما از جان خود مایه گذاشتند تا این سهمیه ها را بگیرند و دل مردم را شاد کنند. امیدوارم این توفقیقات بیش از پیش در صحنه ورزش رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی در بین توده مردم در اقصی نقاط کشور می‌رویم آحاد مردم از قشرهای مختلف در یک موضوع اتفاق نظر دارند. اگر ما دنبال این هستیم که انسجام ملی را افزایش و وحدت ملی را افزایش دهیم. قطعا قهرمانان ورزشی در میادین مختلف چنین شرایطی دارند و مردم در اقصی نقاط کشور از کسب مدال ورزشکاران شاد می‌شوند. چه کاری ما می توانیم در کشور انجام دهیم و سرمایه‌گذاری کنیم که در این حد باعث رضایت مردم شود و مردم را خوشحال کند؟ یقینا ورزش قهرمانی چنین شرایطی را دارد و به غرور ملی، انسجام ملی و وحدت ملی کمک می کند و به همین دلیل است که فکر می کنم جوانان ما تا این حد از خود مایه می‌گذارند تا بتوانند کار بزرگی را به سرانجام برسانند.

وی افزود: دستاورد مهم دیگر حضور ورزشکاران ما دیپلماسی فرهنگی در دنیاست. ورزشکاران ما نماینده یک ملت متمدن و مظلوم در دنیا هستند. کشوری که تمدن بسیار بزرگی دارد و کشورهای دیگر تمدن خود را مدیون تمدن ایران هستند و کشورهایی که ادعای تمدن دارند مدیون ایران هستند. از سویی کشوری هستیم که آثار فرهنگی زیادی دارد و بعد از انقلاب این ملت مظلوم تحت فشارهای مختلف قرار گرفت و ورزشکاران ما خوشبختانه با شایستگی نماینده خوبی برای ملت در میادین مختلف بودند.

معاون اول رییس جمهور افزود: امسال کار ارزشی کردید و کاروان ایران با نام امام رضا (ع) متبرک شده است. مردم ما با امام رضا (ع) زندگی می‌کنند، زندگی خود را پیش می برند و عشق زیادی به او دارند. یکی هم شهدای منا که باعث روسیاهی دولت عربستان شد و دولت سعودی نتوانست برنامه ریزی برای حجاجی کند که به یک راهپیمایی معمولی در رمی جمرات رفته بودند. این دو نامگذاری یک کار فرهنگی خوب و با ارزش بود که ان‌شاءالله دستاوردهای خوبی برای ورزش ما داشته باشد.

وی با اشاره به پرچمداری دو خانم در المپیک و پارالمپیک گفت:‌ این هم یک کار بسیار ارزشمند است که دو بانو پرچمدار ورزش ایران در این رقابت‌ها هستند. اینکه خانم نعمتی هم در پارالمپیک و المپیک به مصاف رقیبان می رود بسیار ارزشمند است. بانوان ما با حجاب اسلامی موفقیت‌های خوبی را کسب کردند و همواره نشان داده‌اند حجاب محدودیتی برای آن‌ها نیست و اینکه دو خانم محجبه پرچمدار ایران هستند بسیار باارزش است.

جهانگیری با قدردانی از وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک گفت:‌ انصافا این مدیران، مدیران بسیار خوبی هستند و با عشق و علاقه کار را دنبال می کنند. خسروی وفا نیز از سرمایه های ورزش ایران است و طی سال‌های گذشته موفق شده شرایط پارالمپیک ایران را به نقطه مطلوب برساند. در این جلسه حاضر شدم تا حمایت دولت را از ورزشکاران اعلام کنم.

وی با اشاره به محدودیت های مالی دولت گفت: محدودیت های بودجه ای دولت بسیار زیاد است. ما در خشکسالی پولی دولت را دست گرفتیم. تا بهمن سال گذشته می گفتیم تحریم است و نمی توانستیم نفت صادر کنیم اما مشکلی که از اواسط سال گذشته اتفاق افتاد کاهش بهای نفت بود و اینکه صددرصد بودجه را به شما داده‌اند کار بسیار بزرگی بود. کشوری که 2-3 میلیون بشکه نفت صادر می کرد آمار صادرات نفتش به یک میلیون رسید و با وجود این مشکلات کشور را به خوبی مدیریت کردیم و تنشی به وجود نیامد و کشورهای همسایه که چند برابر ما نفت صادر می کنند در همین چند ماه ارزش پولی ملی‌شان کاهش پیدا کرد. در حال حاضر ما در همین چند ماه یک میلیون بشکه به صادرات نفت‌مان اضافه شده اما همچنان در تنگنای بودجه هستیم. مشکلات ما واقعا جدی است و مردم ایران باید در جریان مشکلات باشند.

جهانگیری افزود: آقای پولادگر با لهجه شیرین اصفهانی مشکلات را گفتند. اینکه شما نیاز دارید در سقف بودجه عدد بزرگی نیست. اینکه آقای هاشمی گفت 10 میلیارد تومان بدهید شاید خیلی رقم بزرگی نیست اما اینکه بودجه اختصاصی افزایش پیدا کند مصوبه مجلس را می خواهد، اما امیدواریم شرایطی به وجود بیاوریم که دغدغه ورزشکاران به حداقل برسد. اینکه بگوییم همه دغدغه ها را از بین می بریم غیرواقعی است اما امیدوارم محدودیت بودجه مشکل اصلی ورزشکاران ما نباشد و ان‌شاءالله به محض آن‌که دستمان باز شد بودجه را در اختیار شما قرار دهیم و خیالتان راحت باشد 100 درصد بودجه تخصیص یافته را می دهیم و ان شاءالله بیش از آن را می دهیم.

وی درباره پرداخت شدن جوایز پیش از المپیگ گفت: وزیر راه و شهرسازی پیشنهادی برای اهدای زمین دادند که من موافقت کردم. با دوستان صحبت می کنیم که اگر نیاز بود کار اضافه‌تری صورت بگیرد حتما آن را مدنظر خواهیم داشت و هرچه که مسئولان ورزش صلاح بدانند سعی می کنیم انجام دهیم و بدهی های قبلی را نیز پرداخت کنیم. امیدوارم با سلامت کامل، موفقیت کامل در رقابت‌های المپیک حاضر شوید و ان‌شاءالله با سربلندی و موفقیت برگردید. به قول دکتر روحانی آنچه برای ما مهم است این است که جوانمردانه رقابت کنید و هرچند که مدال آوری برای ملت مهم است اما وقتی ببینند ورزشکاران جانانه رقابت می کنند مشکلی هم پیش بیاید لبخند رضایت بر لبنان آن ها نقش خواهد بست. ان شاءالله در المپیک موفق باشید.

انتهای پیام

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین