کد خبر: 4734639
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 ارديبهشت 1393
خانه » بانوان » آی بانو » مهمترین زنان تاریخ تکنولوژی: 10-ارنا اشنایدر هوور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ارنا اشنایدر هوور  در کودکی با خواندن زندگینامه ماری کوری دریافت که با وجود عقایدکهنه درباره نقش های جنسیتی در آن زمان ، می تواند در یک رشته علمی موفق شود!

به گزارش چی 24 به نقل از آی بانو:

ارنا اشنایدر هوور  ( Erna Schneider Hoover  )


هوور دارای مدرک دکترای تخصصی در زمینه فلسفه و ریاضی محض از دانشگاه ییل بود و بعنوان محقق در لابراتوار بل در نیوجرسی در سال 1954 مشغول به فعالیت شد. در طی فعالیتش در بل ، وی یک سیستم سوییچینگ تلفن اختراع کرد که از یک کامپیوتر برای نشان دادن تماسهای ورودی استفاده می نمود. کامپیوتر فوق مقدار تماسهای گرفته شده را بطور خودکار تنظیم می کرد که این امر باعث برطرف شدن مشکلات بارگذاری بیش از حد می شد. اصول اصلی سیستم هوور هنوز هم استفاده می شود. به منظور نایل شدن به این موفقیت، یکی از نخستین امتیازهای نرم افزاری موجود در آن زمان به وی داده شد و او  بعنوان نخستین زن ناظر در دپارتمان فنی بل شناخته شد.

مهمترین زنان تاریخ تکنولوژی،ارنا اشنایدر هیور

هوور در تاریخ 19 ژوئن سال 1926 در نیوجرسی متولد شد .پدرش یک دندانپزشک و مادرش یک معلم بود .او  شنا، قایقرانی را دوست داشت و در سنین کودکی علاقه مند به علم بود. برخی ها می گویند که  او با خواندن زندگینامه ماری کوری دریافت که با وجود عقایدکهنه درباره نقش های جنسیتی در آن زمان ، می تواند در یک رشته علمی موفق شود!! هوور در کالج ولسلی فلسفه کلاسیک و قرون وسطی و همچنین تاریخ را مطالعه کرد . او با برترین رتبه از کالج فراغ التحصیل شد ،همچنین در Phi Beta Kappa  پذیرفته شد و به عنوان محقق دورانت مفتخر شد .او دکترای خود را  از دانشگاه ییل در فلسفه و مبانی ریاضیات در سال 1951 دریافت کرد . 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین