کد خبر: 47836360
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » افزایش بی رویه قیمت هندوانه در ارومیه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

3XmZFgTmiKWZ

قیمت هندوانه در سطح شهر نسبت به روزهای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

بر اساس گزارش های مردمی قیمت این میوه در برخی نقاط شهر با یکدیگر متفاوت بوده و برخی مغازه ها از اعلام قیمت آن خودداری می کنند. برخی دیگر نیز محصول خود را درجه بندی کرده و میوه های مرغوب خود را با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند.

 هنداونه در روز های قبل از ماه مبارک رمضان که گاه با کلیویی 500 تومان هم در بازار عرضه میشد اینک  در برخی موارد حتی به قیمت 1800 تومان نیز رسیده، که افزایش 3 برابری قیمت نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.

با توجه به شرایط مذکور بازار حساسیت بیشتر و نظارت دقیق تری را از جانب مسئولین ذیربط می طلبد تا از تداوم این گران فروشی ها و تخلفات جلوگیری کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی امروز طی مصاحبه ای گفته است: فروش هندوانه به قیمت 1800 تومان در برخی مراکز  گران فروشی محسوب می شود و برای رسیدگی به این موضوع  بازرسان را به مراکز عرضه میوه و تره بار اعزام خواهیم کرد.

سلیمان علیزاده ضمن بیان اینکه هر کیلوگرم هندوانه مرغوب دربازار  1300 تومان به فروش می رسد، به مردم توصیه کرده در صورت مشاهده گرانفروشی با شماره 124 تماس بگیرند تا در اسرع وقت برخورد لازم با متخلفین صورت گیرد.

رییس اتحادیه بارفروشان ارومیه نیز با تاکید به لزوم برخورد با هر گونه گرانفروشی در صورت مشاهده، قیمت هرکیلو هندوانه در میدان تره بار را 400 تا 1000 تومان اعلام کرده که با افزایش 25 درصدی نسبت به میدان میوه و تره بار به دست مصرف کننده می رسد.

قاسم عزتی همچنین با اعلام این خبر که به زودی بار هندوانه از شهرهای کرمانشاه و بهبهان به ارومیه خواهد رسید خاطرنشان کرد طی روزهای آتی کاهش قیمت این محصول را در بازار شاهد خواهیم بود.


انتهای پیام/ندای ارومیه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین