کد خبر: 47900077
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » جلوگیری از حضور دانش آموز چادری در مسابقات شیمی در ایران!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
محرومیت به خاطر حجاب برتر این بار در ایران؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

26870098857762926000gg

به گزارش فاطر 24 ، به نقل از 598 در نخستین روز ماه مبارک رمضان خبر ممانعت از حضور دانش آموز برتر مدارس استان تهران در مسابقات آزمایشکاه شیمی مرحله کشوری به علت استفاده از حجاب برتر و درخواست برای برداشتن چادر به عنوان شرط پذیرش برای حضور در مسابقات مرحله کشوری شیمی در رسانه های کشور منتشر شد.

پس از انتشار این خبر حسن ساعی دهقان معاون باشگاه دانش پژوهان جوان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم ضمن تکذیب این خبر بیان داشت که در لیست دانش آموزان حاضر در المپیادها دانش آموز دختری به نام فاطمه در دروس شیمی، زیست شناسی و نجوم نداریم.

در همین خصوص خبرنگار پایگاه 598 در تماس تلفنی با خانواده این دانش آموز موضوع ممانعت از حضور ایشان در مسابقات کشوری شیمی را جویا شدیم که اظهار داشتند: فاطمه خانم پس از کسب رتبه نخست در مسابقات منطقه ای شهرستان های استان تهران و همچنین استان تهران به عنوان نفر اول مسابقات آزمایشگاه شیمی به مرحله کشوری این مسابقات راه یافت که در تماس تلفنی که از طرف مدرسه با ما گرفته شد درخواست حضور بدون چادر ایشان در این مرحله مسابقات به بهانه استاندارهای محیط های آزمایشگاهی شد.

ایشان در ادامه بیان داشتند: این درخواست در حالی مطرح می شود که دانش آموزان پسر و همچنین داوران مرد نیز در این مسابقات حضور دارند و پذیرش این شرط به عنوان لازمه حضور در مسابقات مرحله کشوری درخواستی غیرمنطقی و خلاف عرف و قانون است.

وی در خاتمه بیان داشت: ما این موضوع را از اداره کل آموزش و پرورش شهرستان تهران هم پیگیری نموده ایم که متاسفانه هنوز به نتیجه ای نرسیدم و این درخواست و شرط عجیب مسئولین مربوطه در حالی است که فاطمه خانم با چادر در دو مرحله شهرستان و استانی شرکت کرده و توانسته رتبه اول را کسب نماید.

لازم به ذکر است که مستندات مربوطه در خصوص دعوت از این دانش آموز برای مرحله کشوری مسابقات شیمی مدارس در دفتر پایگاه 598 می باشد که در صورت لزوم و ادامه انکار مسئولین مربوطه منتشر خواهد شد.


انتهای پیام / 598

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین