کد خبر: 47900078
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » قلب راکتور اراک برای همیشه از کار افتاد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
تحلیل سوزان رایس از نتایج برجام در پسا برجام ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

mhQhsUxtT7sR

به گزارش فاطر 24 ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی سخنرانی در نشست «حامیان جهانی یهود» در واشنگتن، از برجام، ایران و روابط بسیار نزدیک آمریکا و رژیم صهیونیستی سخن گفت.

«سوزان رایس» در این سخنرانی درباره برجام گفت:‌ «موضوع دیگر حمایت بلندمدت ما از امنیت اسرائیل، توافق هسته‌ای ایران است. ما بحث شدیدی بر سر این توافق داشتیم. فیزیکدانان هسته‌ای، مقامات نظامی، کارشناسان و بیش از 100 کشور در نهایت از آن حمایت کردند. دیگران که تعداد زیادی از آنها در اسرائیل هستند با آن مخالفت کردند.
سوای آنکه شما از توافق حمایت می‌کنید یا نه، نتایج آن غیرقابل انکار است. ایران دو سوم سانتریفیوژهای نصب شده خود را برچیده است. آنها 98 درصد ذخایر اورانیوم غنی شده را از کشور خارج کردند. قلب رآکتور اراک اکنون با سیمان پر شده و هرگز دوباره استفاده نخواهد شد».
رایس ادامه داد: ‌«قبل از توافق، زمان گریز هسته‌ای ایران برای ساخت یک بمب اتمی دو یا سه ماه بود. امروزه این زمان یک سال خواهد بود و اگر آنها تقلب کنند ما خواهیم دانست. با این توافق،‌ ما همه راه‌های ممکن برای رسیدن به سلاح اتمی را مسدود کردیو و ایران مشمول شدیدترین رژیم بازرسی‌های هسته‌ای شده که تاکنون(در جهان) مورد مذاکره قرار گرفته است».
 
مقام ارشد کاخ سفید گفت: «البته ما در توهمات به سر نمی‌بریم و همانطور که گفته‌ایم،‌اصل راهنمای ما "بی اعتمادی و راستی آزمایی" ‌است و همانطور که رئیس‌جمهور بارها گفته، این توافق هرگز در نظر نداشته که همه اختلافات ما با ایران را حل کند. به همین دلیل است که تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران باقی است. صدها شرکت و شخصیت ایرانی به دلایل غیر هسته‌ای در تحریم باقی هستند. ما همه اختیارات لازم برای مقابله با رفتارهای ثبات زدای ایران را داریم و ما داریم این کار را می‌کنیم. این موضوع شامل تحریم‌های جدید که برنامه موشک بالستیک ایران و حمایت از تروریسم را هدف قرار می‌دهد، می‌شود. ما به ایران اجازه نخواهیم داد راحت و بدون دردسر و مشکل باشد».
هر چند گفته می شود این سخنان مصرف داخلی  آمریکا را دارد ولی نباید کاملا بی تفاوت از کنار این گونه  مسائل گذاشت .
انتهای پیام / 598

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین