کد خبر: 4845339
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 ارديبهشت 1393
خانه » بورس » بورس نیوز » امضای توافق نامه همکاری بین دو گروه سایپا و چانگان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بورس نیوز:

​توافق‌نامه همكاري بين دو گروه سايپا و چانگان با موضوع سرمايه گذاري مشترك، انتقال دانش فني و توليد مشترك خودرو، صبح امروز در حضور مهندس "غلامرضا شافعي" رئيس هيات عامل ايدرو بين مديران ارشد دو گروه امضا و مبادله شد.
در مراسم امضاي اين توافق‌نامه، مهندس شافعي با استقبال از سرمايه‌گذاري مشترك بين دو گروه سايپا و چانگان، اظهار داشت: ايران در منطقه جغرافيايي وسيعي با جمعيتي حدود 350 ميليون نفر واقع شده كه داراي بازار بزرگي است و در عين حال بجز ايران در ساير كشورهاي منطقه، خودروساز قابل توجهي وجود ندارد.
وي افزود: طبق برنامه ريزي انجام شده، در 10 سال آينده سالانه 3 ميليون خودرو با سرمايه گذاري داخلي و خارجي در كشور توليد و يك ميليون دستگاه آن، صادر خواهد شد.
رئيس هيات عامل ايدرو با اشاره به همكاري‌هاي موجود بين ايران و كشورهاي اروپايي و آسيايي در زمينه خودروسازي تصريح كرد: ترجيح ما اين است كه با شركت‌هايي همكاري كنيم كه به سرمايه گذاري، انتقال دانش فني و تكنولوژي به ايران اهتمام داشته باشند.
مهندس شافعي همچنين گفت: در سالهاي اخير، همكاري ايران و چين خصوصا در صنعت خودرو رشد قابل توجهي داشته است.
در ادامه اين مراسم، آقاي " لِي " مديرعامل گروه چانگان نيز با ابراز خرسندي از حمايت هاي ايدرو اظهار داشت: تيم مشتركي متشكل از كارشناسان دو گروه سايپا و چانگان تشكيل خواهد شد و نحوه سرمايه گذاري در ايران و توسعه همكاري هاي دو شركت در آينده را بررسي خواهند كرد.
وي امضاي اين قرارداد را نشانه آينده اي خوب براي همكاري ها ذكر كرد و افزود: گروه چانگان با بيش از 60 ميليارد دلار فروش در سال گذشته يكي از برترين خودروسازان چين بوده و سايپا نيز شركت بزرگي است كه از حمايت ايدرو برخوردار است.
مديرعامل گروه چانگان ضمن تشكر از حمايت هاي مهندس شافعي خاطرنشان كرد: همكاري سايپا و چانگان در سطح بالايي قرار دارد و مايل هستيم همكاري هاي مشترك خوبي را در بازار خودروي ايران شكل دهيم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین