کد خبر: 4845341
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 ارديبهشت 1393
خانه » بورس » بورس نیوز » کاهش رفتارهای هیجانی؛ با اجرای شیوه جدید عرضه اولیه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بورس نیوز:

مدیر عامل کارگزاری حافظ روش جدید کشف قیمت عرضه های اولیه را به نفع بازار و فعالان بازار سرمایه دانست و گفت: این روش به کشف قیمت منصفانه تر کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمد اقبال نیا مدیر عامل کارگزاری حافظ با بیان مطلب فوق درباره دستور العمل جدید عرضه های اولیه فرابورس اظهار داشت: مشابه این شیوه در دنیا استفاده شده و از آنجایی که یک روش منطقی تر برای کشف قیمت است، جلوی رفتارهای هیجانی وشتاب زده سهامداران را می گیرد.

وی افزود: مراحل تدوین و ابلاغ دستورالعمل به خوبی انجام گرفته اما باید در مرحله اجرایی نیز مکانیزم ها به درستی تعریف شود تا مانع ایجاد مشکل در روند معاملات شود.

اقبال نیا اظهار داشت: ورود این روش به معاملات، زمینه رفع مشکلات احتمالی و بهینه کردن آن را ایجاد می کند.

این کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: کشف قیمت بر اساس سازو کار جدید، منصفانه تر و عادلانه تر است.

در شیوه جدید عرضه اولیه نمادهای فرابورسی در ابتدا عرضه کننده یک دامنه قیمتی با نوسان 20 درصدی را به بازار اعلام می کند و خریداران در این دامنه قیمتی، سفارش خود را می گذارند. به عبارتی در دوره زمانی که تحت عنوان ثبت سفارش ( یک جلسه معاملاتی) است، مشتریان در این دامنه می توانند سفارش خریدهای خود را بگذارند و در پایان وقت جلسه معاملات بر اساس وضعیت سفارش های وارده، عرضه کننده به قیمتی که معمولاً کمترین قیمت تعیین شده است و در اصل می تواند کل عرضه را به فروش برساند و امکان عرضه کل وجود دارد، عرضه اولیه انجام می گیرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین