کد خبر: 4845917
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 ارديبهشت 1393
خانه » بورس » بورس نیوز » رفتار منطقی سهامداران در سایه شفافیت اخبار
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر واحد مشاوره و سبدگردانی کارگزاری خبرگان سهام عنوان کرد:

بازار سهام طی روز گذشته با توجه به شفافیت نتیجه مذاکرات ایران و گروه 1+5 و همچنین صبحت های مسئولین دولتی، نسبت به روز های اخیر منطقی تر رفتار کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بورس نیوز:
بازار سهام طی روز گذشته با توجه به شفافیت نتیجه مذاکرات ایران و گروه 1+5 و همچنین صبحت های مسئولین دولتی، نسبت به روز های اخیر منطقی تر رفتار کرد.

در همین راستا، کیا، مدیر واحد مشاوره و سبدگردانی کارگزاری خبرگان سهام در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: مشکلی که در بازار سرمایه وجود دارد این است که صندوق توسعه بازار در راستای سهم هایی که با صف خرید و یا فروش مواجه می شوند، اقدامی انجام نمی دهد این در حالی است که بیشتر فعالیت این دسته از سهام، مربوط به معاملات سهامداران حقیقی و نوسانگیران است، از جمله سهام مذکور، می توان به صنعت خودرو اشاره کرد.

کیا تصریح کرد: با توجه به اینکه بحث توافقات قطعاً با آینده بازار سرمایه گره خورده است، همچنان بازار سرمایه نسبت به اخبار سیاسی واکنش نشان می دهد.

وی افزود: بازار سرمایه در روز شنبه با توجه به وجود ابهامات ناشی از نتیجه مذاکرات ، سریعاً عکس العمل منفی نشان داد اما پس از آن با شفاف سازی نتیجه مذاکرات توسط مسئولین دولتی، منطقی تر عمل کرد بنابراین هرچه شفافیت اخبار بیشتر باشد، بازار سرمایه نیز رفتار منطقی تری خواهد داشت.

مدیر واحد مشاوره و سبدگردانی کارگزاری خبرگان سهام عنوان کرد: اگرچه اقبال بازار طی چند وقت اخیر به صنعت خودرو می باشد اما نتیجه ابهامات ناشی از مذاکرات منجر به ایجاد صف های فروش برای این گروه شد.

وی بیان کرد: بنده بطور کلی روند مذاکرات را مثبت و زمانبر ارزیابی می کنم اما پرواضح است که ادامه روند مذاکرات با توجه به مخالفین داخلی و خارجی، بسته به رویکرد دیپلماسی پیشروی خواهد کرد.

کیا عنوان کرد: به اعتقاد بنده بیشترین تأثیر مثبت از حصول نتیجه نهایی مثبت مذاکرات بر گروه خودرویی خواهد بود که این گروه، به دلیل افزایش تیراژ تولید، ورود شرکای خارجی، کاهش دلار و در نتیجه کاهش بهای تمام شده، حاشیه سود بیشتری کسب خواهند کرد اگرچه اثرات کیفی روند مثبت مذاکرات بر صنعت خودرو ملموس است اما اثرات کمی آن شفاف نشده است. به نظر می رسد علاوه بر صنعت خودرو که با توجه به روند مذاکرات، جذابیت دارد صنعت بانکداری نیز با توجه به اثرات مثبت توافقات و تسهیلات دهی بالا جزو صنایع برتر باشد.

وی در خاتمه عنوان کرد: پیش بینی می گردد سهامی که پی بر ای پایینی دارند و از نظر بنیادی در وضعیت مطلوبی می باشند جهت حضور در مجمع از جذابیت بالایی برخوردار باشند و می توانند سودآوری مطلوبی را نصیب سهامداران کنند. همچنین به نظر بنده وضعیت کلی بازار سرمایه طی سال جاری متعادل به سمت مثبت خواهد بود و همچنان بازار سرمایه بر سایر بازارهای موازی ارجحیت دارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین