کد خبر: 48481641
تاریخ انتشار: یکشنبه 23 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » رقابت چهره ها بر سر ریاست کمیسیون ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته علاوه بر ترکیب اعضا، اعضای هیات رئیسه و به ویژه روسای خود را می شناسند.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته علاوه بر ترکیب اعضا، اعضای هیات رئیسه و به ویژه روسای خود را می‌شناسند.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سومین هفته از فعالیت مجلس دهم و در آستانه شکل‌گیری کمیسیون‌های تخصصی مجلس، علاوه بر آنکه بازار رقابت برای حضور در برخی کمیسیون‌های پرطرفدار مجلس داغ شده است، صندلی ریاست کمیسیون‌ها نیز از چشم نمایندگان دور نمانده و بررسی‌های خبرنگار مهر حاکی از رقابت تنگاتنگ میان چهره‌های شناخته‌شده مجلس دهم برای حضور در این جایگاه است.

بر این اساس، جایگاه ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به‌ عنوان یکی از حساس‌ترین و پرطرفدارترین کمیسیون‌های پارلمان احتمالا شاهد رقابت علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد، مصطفی کواکبیان نماینده تهران و حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب خواهد بود.

در کمیسیون صنایع و معادن نیز پیش‌بینی می‌شود رقابت اصلی میان حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان و رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده سبزوار باشد.

در کمیسیون اجتماعی نیز احتمالا رقابت اصلی میان عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان و رئیس این کمیسیون در مجلس نهم و سلمان خدادادی نماینده ملکان خواهد بود.

در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور و  رئیس این کمیسیون در مجلس نهم و محمد قمی نماینده مردم پاکدشت رقابت خواهند کرد و احتمال حضور محمدرضا عارف در رقابت برای این جایگاه بسیار کم است.

ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز احتمالا با رقابت محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ و رئیس این کمیسیون در مجلس نهم و حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم مشخص می‌شود.

در کمیسیون اقتصادی، یک سوی رقابت

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین