کد خبر: 4867502
تاریخ انتشار: چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393
خانه » فناوری » وبلاگينا » با Virtru ایمیل هایتان را امن ارسال کنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از وبلاگينا:

با وجود گسترش روز به روز انواع شبکه‌های اجتماعی و روش‌های ارتباطی مختلف، کماکان ارسال ایمیل با ۱۸۰ میلیارد ایمیل روزانه حرف نخست را در ارتباطات آنلاین می‌زند. با این حال حتمن شما هم در گشت و گذارهای اینترنتی خود اخبار مربوط به شکسته شدن حریم خصوصی افراد با دسترسی غیرمجاز به ایمیل‌ها را دیده‌اید. از طرفی تخریب‌گرهای شخصی با اهداف مختلف ایمیل‌های ما را مورد حمله قرار می‌دهند و از طرفی دیگر دولت‌ها توسط سازما‌ن‌های مختلفی مانند NSA و یا مشابه آن با نفوذ به ایمیل‌های شخصی درصدد کنترل سیستم هستند. 

برای حل این چالش تاکنون روش‌های بسیاری پیشنهاد شده است ولی همگی آنها بسیار پیچیده‌اند و اغلب کاربران حوصله پیاده‌سازی آنها را برای هر بار ارسال ایمیل‌ ندارند. Virtru تا حدودی زیادی کار را آسوده می‌کند، کافیست آن را بصورت یک افزونه به مرورگر خود اضافه کنید تا هر ایمیلی که از کامپیوترتان خارج می‌شود بصورت اتوماتیک رمزنگاری شود. همچنین این افزونه رابط کاربری جذابی دارد که استفاده از آن را لذت‌بخش می‌کند. 

تا به امروز افزونه Virtru برای مرورگرهای Mozilla و Chrome و همچنین سیستم‌ عامل‌های Mac و Windows ارائه داده شده است و قرار بر این است که روز به روز برای بسترهای دیگر نیز ارائه شود. 

virtru.jpg

معماری  Virtu

طبق ادعای Virtru مراحل رمزنگاری آن مانند یک جادو عمل می‌کند. جادویی که از سه بخش تشکیل شده است.

استاندارد ( TDF ( Trusted Data Format اصلی‌ترین بخش Virtru است. TDF یک استاندارد بازمتن است که توسط جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا ابداع شده است. با استفاده از TDF از اینکه شخص دریافت کننده، همان شخصی‌ است که ایمیل را برای او ارسال کرده‌ایم، مطمئن می‌شویم. Virtu با استفاده از استاندارد TDF ایمیل شما را داخل یک بسته‌بندی قرار داده و ارسال می‌کند. زمانی که ایمیل به شخص گیرنده رسید، بسته‌بندی با سرورهای Virtu ارتباط برقرار می‌کند و اگر دریافت کننده احراز هویت شد، اجازه باز کردن ایمیل به او داده می‌شود.

virtru2.png

بخش بعدی Virtru مربوط به نحوه رمزنگاری آن است، رمزنگاری ایمیل‌ها در Virtru توسط کلید‌های bit-256 AES انجام می‌شود و جالب اینجاست که این رمزنگاری داخل خود سیستم و قبل از خروج ایمیل از کامپیوتر شخصی، انجام می‌گیرد. کلیدهایی که ایمیل‌ها را رمزگشایی می‌کنند نیز در جای امنی روی ابر ذخیره شده‌اند و گیرنده با دسترسی امن به آنها، می‌تواند ایمیل‌ را باز کند. 

یکی از فرق‌های Virtru با دیگر نحوه‌های رمزنگاری عدم نیاز به استفاده از سرویس‌های ایمیل خاص است. با استفاده از این افزونه همان ایمیل‌هایی که از طریق gmail، Yahoo و  Outlook بصورت روزانه ارسال شده‌اند، رمزنگاری می‌شوند. برای اینکار فقط کافیست که اکانت خود را در Virtru ثبت کنید. 

آیا امنیت کامل و فرار از سرویس‌هایی مانند NSA ممکن است؟

Will Ackerly کسی است که Virtru را پدید آورده است. او که از کارمندان اسبق NSA بوده به ادوارد اسنودن خرده می‌گیرد و معتقد است که باید کاری کرد که به تصحیح سیستم موجود کمک کند. او ادعا می‌کند با دیدی که از فعالیت‌هایش در NSA پیدا کرده، تصمیم گرفته است بجای کار دولتی مشغول یک کسب و کار شخصی شود. استارتاپ او توانست در زمان شروع به کار خود در سال 2012، 4.2 میلیون دلار سرمایه جذب کند و با یک گروه 12 نفره فعالیت‌های خود را توسعه دهد. 12 نفری که همگی آنها پس زمینه فعالیت در NSA را داشته‌اند و برخی هنوز هم با این سازمان در ارتباطند. 

virtru3.jpg

Will Ackerly بصورت واضح اعلام می‌کند که تیم او متشکل‌ از هکرهای حرفه‌ای است که مدتی را در NSA گذرانده‌اند. مطرح کردن این موضوع باید اعتماد ما را نسبت به قدرت بیش از پیش الگوریتم پیاده‌سازی شده توسط آنها جلب کند ولی این گمان همیشه وجود دارد که ما هرکاری که کنیم بالاخره درهای پشتی (Back door) وجود دارند که حریم شخصی ما را به خطر بیاندازند. شاید در نهایت مجبور شویم بدون هیچ گجت الکترونیکی به کوه‌ها پناه ببریم، هرچند آنجا هم از دست ماهواره‌ها در امان نخواهیم بود. 

virtru.jpg

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین