کد خبر: 49043801
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » حمایت ایران از گروه های خاص موجب اختلال در برجام است !!!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جایی برای میخ کوبیدن روی تابوت برجام نمانده است

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

UARBT55tr0bZ

به گزارش فاطر 24 ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ما قصد نداریم مانع از فعالیتهای تجاری مجاز با ایران براساس برنامه جامع اقدام مشترک شویم اما حمایت ایران از گروههای تروریستی تجارت را مختل می‌کند.

جان کربی افزود: آنچه فعالیت‌های تجاری را بر هم می‌زند و متوقف می‌کند، تلاش نکردن آمریکا نیست بلکه زمانی است که آنها می‌بینند موشک‌ها برای حزب‌الله فرستاده می‌شود، موشک‌ها به‌سمت ناوهای هواپیمابر آمریکا شلیک می‌شود و آنها (ایرانی‌ها) از گروههای تروریستی حمایت می‌کنند، اینها کارهایی است که تجارت را مختل می‌کند، اینها اثرات روانی است که باید برداشته شوند.

وی تأکید کرد: ما قصد داریم هرآنچه را بتوانیم برای عمل به تعهدات خود تا مادامی که ایران به تعهدات مربوط به هسته‌ای خود عمل می‌کند، انجام دهیم.

وی که در پاسخ به این سؤال که آیا دولت ایران برای خرید هواپیمای بوئینگ تأیید دولت آمریکا را نیز گرفته است سخن می‌گفت، افزود: اگرچه من نمی‌توانم درباره این گزارش خاص در مورد بوئینگ صحبت کنم ... اما همان‌طور که گفتم آمریکا سر راه فعالیت تجاری که به‌صورت قانونی می‌تواند انجام شود و از روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک اجازه آن داده شده است، نایستاده است و نخواهد ایستاد.

جان کربی ادامه داد: ما تلاش کرده‌ایم و همچنان تلاش خواهیم کرد تا به الزامات خود براساس برنامه جامع اقدام مشترک عمل کنیم. ما با دولت‌های شریک و بخش خصوصی در تعامل بوده‌ایم و فعالانه در تعامل خواهیم بود تا درباره تحریم‌هایی که در روز اجرا برداشته شد، شفاف سازی کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت:‌ باید خاطرنشان کنم که ما براساس برنامه جامع اقدام مشترک درباره سیاست‌های صدور مجوز برای افراد و شرکت‌هایی که به‌دنبال صادرات، فروش، اجاره یا انتقال هواپیماهای مسافربری تجاری و قطعات مربوطه و خدمات منحصراً برای هواپیماهای مسافربری برای ایران هستند، بیانیه‌ای صادر کردیم. ما شاهد بوده‌ایم تعدادی از شرکت‌های مهم برای استفاده از فرصت‌های جدید تجاری پیش‌آمده در برنامه جامع اقدام مشترک طرحهایی را ارائه کردند. همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم، ما قصد نداریم مانع از فعالیت‌های تجاری مجاز با ایران براساس برنامه جامع اقدام مشترک شویم.


انتهای پیام / تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین